אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ניהול פאסיבי או אקטיבי? כדי להישאר רלוונטיים צריך לאפשר ללקוח לבחור צילום: אקסלנס

כנס מדדים

ניהול פאסיבי או אקטיבי? כדי להישאר רלוונטיים צריך לאפשר ללקוח לבחור

בתי ההשקעות צריכים לספק לצרכן יכולת בחירה אמיתית בין מוצרי השקעה פאסיבית לבין השקעה אקטיבית. רק כך ניתן לאפשר לו להתמודד עם מצבי שוק שונים בכל רגע נתון

25.02.2015, 10:56 | עוזי דנינו

אנחנו חיים בעידן בו כל חברה עסקית מחפשת כיצד להעניק ללקוחותיה "יותר". במקביל, אנו עדים למגמות בולטות בשוק ההון שמשלבות מעורבות צרכנית הולכת וגוברת, הרבה תודות לתקשורת הכלכלית המתפתחת, שיודעת לדבר בשפה פשוטה וברורה יותר מבעבר ולהנגיש את המידע לקהל הצרכנים.

קראו עוד בכלכליסט

בתי ההשקעות בישראל, חייבים להתאים את עצמם לא רק לשינויים רגולטורים, אלא גם ואולי אפילו בעיקר למגמות הצרכניות. על בתי ההשקעות לחפש דרכים להעניק יותר ללקוח, בדיוק במקום שבו קיים הצורך האמיתי של ציבור המשקיעים הישראלי.

על הצרכים של הלקוח הישראלי בשוק ההון ניתן ללמוד דווקא מתוך ה"Hard core" של הענף. עד לפני מספר שנים שררה תחושה עמוקה שבסופו של דבר יסתיים הוויכוח הנצחי בין תפיסת ה"ניהול הפסיבי" ל"ניהול האקטיבי" בהכרעה ברורה של אחד מהצדדים, ושההכרעה תבוא לידי ביטוי בנתוני הגיוס והרכב הנכסים. בפועל, מיד אחרי ה-"after shock" של השנים 2009-2008 החלה להתבהר התמונה; כאשר חזר ונכנס שוב כסף חדש לשוק ההון, צמחו יחדיו שני הענפים המרכזיים - ענף תעודות הסל, בד בבד עם ענף קרנות הנאמנות.

המסקנה המיידית היתה חדה וברורה: בית השקעות שירצה להישאר רלוונטי בטווח הארוך, יצטרך להעניק ללקוחות שלו בחירה אמיתית בין העולם הפסיבי לעולם האקטיבי ולא רק בתחום מוצרי ההשקעה קצרי הטווח.

דווקא עכשיו, חשוב שלא לעצור כאן ולשלב בין הגישות, תוך נסיון לחפש את הנוסחה שלפיה 1+1=3. הפיתרון הוא שימוש במומחיות שקיימת בבית ההשקעות ברמות המחקר והמאקרו כדי לבנות אלוקציות מדוייקות ונכונות להשקעה במדדים ולמצוא את התדירות האופטימאלית לאיזון (שפירושה, החזרת תמהיל ההשקעה להרכבו המקורי, אחת לתקופה).

כדי להישאר רלונטיים על בתי ההשקעות לדאוג למגוון מוצרים השקעה איכותיים , צילום: בלומברג כדי להישאר רלונטיים על בתי ההשקעות לדאוג למגוון מוצרים השקעה איכותיים | צילום: בלומברג כדי להישאר רלונטיים על בתי ההשקעות לדאוג למגוון מוצרים השקעה איכותיים , צילום: בלומברג

בשלב הזה התחלנו באקסלנס בתהליך כפול של העצמת הסטנדרטים הגבוהים בכל המוצרים האקטיביים, יחד עם השלמת סל המוצרים הפסיביים – בגמל, בהשתלמות, בפוליסות החיסכון, בקרנות המחקות ובתיקים המנוהלים, תוך בחירה מושכלת של תמהילי ההשקעה. התוצאה היא: בית השקעות מגוון יותר שמציע מוצרים איכותיים בניהול אקטיבי, לצד בנייה חכמה של המוצרים הפסיביים.

כיום אנו מעניקים ללקוחות שלנו את היכולת להתמודד עם מצבי שוק שונים ולבחור בכל רגע נתון בין שתי תפיסות השקעה. הלקוח הוא זה שמחליט האם הוא מעדיף את הניסיון להכות את השוק או שהוא מאמין בכך, שלאורך זמן, המדד הוא זה שמעניק את התשואה הגבוהה ביותר.

זהו אחד הפרקים המרכזיים בסיפור שאקסלנס מספרת וזוהי הדרך שלנו לתת ללקוחות שלנו את מה שהם מבקשים ואת מה שמגיע להם – יותר.

הכותב הוא מנכ"ל בית ההשקעות אקסלנס

הכתבה אינה מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. לכותבים אין עניין אישי בנושא הכתבה. חברות מקבוצת אקסלנס מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ני"ע ונכסים פיננסים המוזכרים בכתבה. אין באמור משום הבטחת תשואה כלשהי

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות