אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת yes הכירה בהסתדרות הלאומית כארגון יציג: "נשב עם הוועד ונגיע להסכם קיבוצי" צילום: צביקה טישלר

חברת yes הכירה בהסתדרות הלאומית כארגון יציג: "נשב עם הוועד ונגיע להסכם קיבוצי"

כך כתב מנכ"ל yes רון איילון בהודעה לעובדים. זוהי החברה האחרונה בקבוצת בזק שבה מוקם ארגון יציג, אחרי פלאפון ובזק בינלאומי

25.02.2015, 11:17 | אופיר דור

חברת yes הכירה בהסתדרות הלאומית כארגון היציג בחברה לאחר שיותר משליש מהעובדים חתמו על טפסי הצטרפות לארגון. הנהלת החברה הודיעה אמש (ג') כי היא נכונה להיכנס למשא ומתן על הסכם קיבוצי עם ועד הפעולה ונציגי ההסתדרות.

קראו עוד בכלכליסט

ב-yes הכירו בוועד בזמן שיא לאחר שרק לפני שבוע הגישה ההסתדרות את חתימות 1,000 עובדים על טפסי ההצטרפות. מנכ"ל yes רון איילון פרסם הודעה לעובדים אתמול ובה כתב כי "בדקנו את החתימות ומצאנו שהוראות החוק מולאו לכן הודענו היום להסתדרות הלאומית ולוועד הפעולה כי אנו מכירים בארגון היציג. אנו נשב בקרוב עם נציגי הועד וההסתדרות במטרה להגיע להסכם קיבוצי".

אודי מנור, מנהל חטיבת התארגנויות ראשונות בהסתדרות הלאומית, בירך על עמדת ההנהלה, ואמר כי "אנו מייחלים להסדרת מערכת יחסי העבודה בחברה באופן פורה וענייני למען כלל העובדים והחברה".

מתחם yes בכפר סבא, צילום: מאיר פרטוש מתחם yes בכפר סבא | צילום: מאיר פרטוש מתחם yes בכפר סבא, צילום: מאיר פרטוש

המהלך של ההסתדרות הלאומית מפתיע, כיוון שהעובדים בשאר החברות-הבנות בקבוצת בזק, בזק בינלאומי ופלאפון, התאגדו דווקא בהסתדרות שמייצגת גם את עובדי בזק עצמם. ההסתדרות הלאומית היא הארגון היציג גם ב-HOT וגולן טלקום.

הקמת הוועד נעשית על רקע השלמת עסקת המיזוג בין בזק ל-yes, שאושרה בדירקטוריון בזק לפני שבועיים. התהליך ככל הנראה מעורר חששות עזים בקרב העובדים ואי-ודאות תעסוקתית, אף שלפחות בשלב הראשון לא צפוי מיזוג תפעולי בין החברות ושתיהן יישארו גופים עצמאיים ונפרדים. לדברי ההסתדרות הלאומית, ועד הפעולה ב-yes מונה כ-25 חברים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות