אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת החשמל הפסיקה שוב לכשעה את אספקת החשמל לערים בגדה צילום: עמית שעל

חברת החשמל הפסיקה שוב לכשעה את אספקת החשמל לערים בגדה

מדובר במהלך שהחל השבוע במטרה להתמודד עם החוב שהגיע לכ-1.9 מיליארד שקל של הרשות הפלסטינית על חשמל שהיא מקבלת מישראל

25.02.2015, 16:09 | ליאור גוטמן

חברת החשמל הפסיקה היום (ד) לכשעה את אספקת החשמל לערים הפלסטיניות הגדולות בגדה. מדובר במהלך שהחל השבוע  ולאחר אישור רשות החברות הממשלתיות וזאת במטרה להתמודד עם החוב ההולך וגדל שאל האוכלוסייה הפלסטינית לשלם עבור רכישת החשמל.

חברת החשמל, צילום: אלכס קולומויסקי חברת החשמל | צילום: אלכס קולומויסקי חברת החשמל, צילום: אלכס קולומויסקי

לפי חברת החשמל חוב זה גדל בקצב ממוצע של כ-70 מיליון שקל לחודש ונכון לתחילת 2015 הוא נושק ל-1.9 מיליארד שקל. חברת החשמל ניסתה בעבר להתמודד עם החוב על ידי תביעות שונות שהוגשו כנגד חברת החשמל המזרח ירושלמית, שנושאת בין השאר בזכות אספקת החשמל לאוכלוסייה הערבית בגדה. בית המשפט המחוזי בירושלים הטיל עיקול של 380 מיליון שקל על חשבונות הבנק של חברת החשמל המזרח ירושלמית אך זה בוטל לאחר ערעור.

מאמצי חברת החשמל בשלב זה כוללים הורדת ההיצע לרמה של 50% מהביקוש שם, וגם זאת למשך שעתיים בכל יום - שעה בבוקר ושעה בערב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
הנושא הינו יותר מלמי מנתקים ומספקים.
חברת החשמל חייבת מליארדים על פי נתוניהם. מה עושה עם זה ממשלת ישראל? רגע ראש הממשלה האחרון זה ביבי לא? זה שזיהה ראשון את משבר הדיור ועשה נדה לא? אז כניראה זה המשבר הבא אלא שהוא טרם זיהה כי היה עסוק בפצצה אירנית שאולי תיהיה אחרי עזבתו את העולם שכניראה ממילא יפרק את מדינת היהודים על שום שמנהיגיה חושבים שהם הם הכי חכמים בעולם ומסתבר שהטימטום עם השנים מקום המדינה רק גדל. אין החלטה על גבולות מדינה ממילא אין החלטה איכן ומי מחוייב לספק לשכננו הערבים חשמל מיים אוכל וכדו' אז תגידו לי אזרחי ישראל מי המטומטם? כניראה אנחנו הציבור שמעדיף לבחור בהתאם לניראות החיצונית של ניבחרנו ולא בהתאם לשיכלם ויכולותיהם. אז קדימה להצביע למפלגה הערבית המאוחדת. ממילא הם יכבשו בקרוב את האזור כי יהודים רק הורסים ומשמדים את עצמם למוות ראו מהלך ההיסטוריה העתיקה. רק יהודים גרמו לעצמם לחורבן וראו התנהגות הציבור היום זהה לחלוטין. החפץ חיים שירד מהארץ או יצביע לראש ממשלה ערבי כי רק כך עשויים להוותר בחיים.
אבי , מרכז  |  26.02.15
2.
ל-1, אל תיפול לפופוליזם הזול הזה
לחברת חשמל יש חוב של 70!!!! מיליארד שקל למדינת ישראל. לפי הגישה שלהם היינו צריכים לכבות אותם לשעתיים ! אין לי בעיה שינתקו את הפסלטינים לאלתר עד שלא ישולם החוב, אבל שלא ינסו לעוות את המציאות בחברת החשמל. ושיפסיקו כבר עם הפרסומות המטומטמות של שקע ותקע!!!!! נמאס מהבזבוז כסף המפגר הזה, זה לא שיש לנו אפשרות להחליף ספק לחשמל שלנו..
עדי , צפון  |  25.02.15