אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

שפיר: "נתניהו התעסק כל כך הרבה בשלושת הבתים שלו, ששכח את הבתים שלנו"

הח"כים שפיר ואיציק שמולי כינסו מסיבת עיתונאים בכיכר הבימה לקראת פרסום דו"ח המבקר; שמולי: "לפיד הוא שותף מרכזי בכישלון הדיור. צריך להזכיר לו שבתקופתו כשר אוצר עלו מחירי הדיור ב-17%"

25.02.2015, 17:13 | אורי תובל

“הצעד הראשון לפתרון משבר הדיור זה להוציא את נתניהו מבית ראש הממשלה", כך אמרה ח"כ סתיו שפיר מהמחנה הציוני במסיבת עיתונאים שערכה לפני שעה קלה יחד עם ח"כ איציק שמולי בכיכר הבימה, על רקע פרסום דו"ח מבקר המדינה על משבר הדיור. שפיר ושמולי, שהיו מראשי מחאת הדיור של 2011, חזרו למקום שבו היא החלה ותקפו בחריפות את נתניהו ואת שר האוצר הקודם, יאיר לפיד.

"לפני שלוש וחצי שנים עמדנו כאן בשדרה ובכל הארץ מאות אלפי אזרחים, דור צעיר שאוהב את הארץ, אך לא מצליחים לקנות בית ולא לשכור דירה. על הדור הזה ביבי לא מסתכל", אמרה סתיו. "דו"ח המבקר הוא תעודת כישלון לנתניהו, אבל לא צריך את הדו"ח. הממשלה האחרונה עסקה רק בהאשמות – נתניהו נגד לפיד, לפיד נגד אורי אריאל, כאפשר לפתור את בעיית הדיור מחר. אפשר היה להוזיל קרקעות ולהכניס דיור בר השגה כמקובל בכל המדינות. נתניהו התעסק כל כך הרבה בשלושת הבתים שלו, שהוא שכח את הבתים שלנו".

ח"כ איציק שמולי. מאשים גם את לפיד, צילום: אלכס קומולויסקי ח"כ איציק שמולי. מאשים גם את לפיד | צילום: אלכס קומולויסקי ח"כ איציק שמולי. מאשים גם את לפיד, צילום: אלכס קומולויסקי

ח"כ שמולי אמר כי "הדו"ח ישים את האשם המרכזי על נתניהו. שש שנים שהוא ראש ממשלה, שש שנים של חידלון. אנחנו, האנשים הפשוטים, רוצים רק קורת גג ומשפחה, זה לא יותר מדי, אבל נתניהו הוא פיגוע כלכלי נגד שני החלומות האלה. בזמן המחאה הוא הבטיח סופרטנקר של פתרונות, אבל קיבלנו סופרטנקר של כישלונות".

שמולי הפתיע כשתקף – בניגוד לקו השולט במחנה הציוני – גם את שר האוצר לשעבר יאיר לפיד. "לפיד הוא שותף מרכזי בכישלון הדיור. צריך להזכיר לו שבתקופתו כשר אוצר עלו מחירי הדיור ב-17%. פעמיים לקחת לנו את המחאה - פעם כשהצגת את עצמך כנציג המחאה וגנבת את המנדטים, ופעם כשלא פתרת את בעיית הדיור. מי שחושב שלפיד עם עשרה מנדטים בבחירות הנוכחיות יעשה מה שלא עשה עם 19 מנדטים בבחירות הקודמות, יראה את הבחירות הבאות מברלין".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

11 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

11.
וואו מגניב בואו נצעק ''ביבי ביבי'' ונעשה הון פוליטי על חשבונו...
אתם שניכם טועים ומטעים, מאשימים ומאשימים ''ביבי פה ביבי שם'' חאלססססס מספיק תנסו לעשות בכדי להצדיק את המשכורות שלכם, יש מבקר מדינה וזה תפקידו.. ואם כבר מעוננינם לדבר האשם לא בביבי ובואפן מפתיע גם לא בלפיד אלא בנסיבות שהובילו לרכישת דירות מרובות ע''י מספ' מצומצם של בתי אב ומשקיעים, כאן נכנסים אלמנטים של חקיקה מיסוי ונתינת אשראי לרכישת דירות. כמו כן כמובן הפשרת קרקעות, הפשרתם והכשרתם- כמו שהבנתם התהליך הזה מתגלגל שנים ע''ג שנים- ואף שלפיד ניסה הוא לא הצליח ולא צפה מעשיו.. כנ''ל ביבי, הוא לא שליט צפון קוריאה כמו שאתם מנסים לצייר אותו, לא בכוחו הכל ועכשיו.. הבנת חתולה ג'ינג'ית???
חנן , ירושלים  |  30.05.15
7.
ביבי כל כך מפחיד אותו מאיראן עד שהוא ממסמס את כל יוקר המחייה והדיור שיצר כאן!!!
בוא תן לי להגיד לך משהו! אם אין לי כסף להאכיל את הילדים שלי, להלביש אותם, לטייל איתם, לנסוע לחופשות פעם בשנה(אני לא מדבר על חו״ל) אז מה הטעם לחיות? שיפוצצו אותנו כבר ונתחיל מחדש. ממילא הפכנו לארץ אוכלת יושביה! אתה יושב שם בבית ראש הממשלה, את כל ההוצאות שלך ושל חולת הנפש שהתחתנת איתה, הציבור מממן. גם את התסרוקות שלה, (שלא יעזור לה דבר) את האלכוהול שלה. אין לי בעייה שהיא סוחטת אותך, יש לה משהו עליך! אחרת לא ברור לי מה אתה עושה איתה! אין לי בעייה שיש לך 4 דירות או 50 זה באמת לא קשור, יש לי בעייה שלא עשית דבר לקדם את יוקר המחייה, יוקר הדיור, ושהאזרח הקטן(זה אני) עובד מבוקר ועד לילה ובקושי גומר את החודש! מה תגיד לזה? איראן???? קטן עלי!
26.02.15
לכל התגובות