אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
12 שנה לוקח לבנות דירה, ומה לגבי בית מלון?

12 שנה לוקח לבנות דירה, ומה לגבי בית מלון?

עקב המחסור המתמשך בירושלים, מחירי המלונות בעיר עולים. בכל הזמן הזה, בבית לחם בונים יזמים פלסטינאים בתי מלון

27.02.2015, 08:01 | יוסי פישר

מבקר המדינה פרסם את דו״ח הדיור. בגדול, האשמות הן שלושת הממשלות האחרונות. ומה לגבי האחריות האישית? מכך נמנע המבקר ומשאיר זאת לכולנו להחליט בתור לקלפי בעוד קצת פחות משלושה שבועות.

ביינתיים, ברקע הבחירות, מצוקת הדיור, דו״ח המבקר על בית רה״מ, הנאום הצפוי של רה״מ בוושינגטון, יצא מנהל מקרקעי ישראל ביחד עם עיריית ירושלים ומשרד התיירות במכרז לשיווק קרקעות לבניית בתי מלון במתחם הרכס ליד טיילת ארמון הנציב.

בית לחם בחג המולד, צילום: רויטרס בית לחם בחג המולד | צילום: רויטרס בית לחם בחג המולד, צילום: רויטרס

אתם בטח שואלים את עצמכם מה חדש בזה? ובכן, זהו מכרז שבמקור דווח עליו בתקשורת עוד בשנת 2009

המכרז, יצא לשוק בשנת 2013 ונכשל וכעת יוצא פעם נוספת.

שיווק הקרקע בעלת הייעוד המלונאי לכ-1,350 חדרי מלון בשישה מלונות נפרדים מתגלגלת במשרדי הממשלה השונים הרבה מעבר לעשור. בהנחה המיטבית, אם המכרז יצליח, היזמים שייזכו בו צפויים לפתוח את המלונות בעוד 3-5 שנים מהיום.

עקב המחסור המתמשך והמצטבר באמצעי איכסון בירושלים, מחירי המלונות בעיר עולים. נוסחה פשוטה של היצע מול ביקוש.

בכל הזמן הזה, בבית לחם בונים יזמים פלסטינאים בתי מלון . בבית לחם פועלים כיום כ-20 מלונות מוכרים ועוד כ-35 מלונות לא מוכרים שמציעים ביחד כ-4,000 חדרי אירוח. עדות לכך ניתן למצוא בראיון שנתן לאחרונה יו״ר התאחדות המלונות של בית לחם שכותרתו היא ״המלונות בירושלים יקרים - בלי בית לחם, תיירים רבים לא היו מגיעים לישראל״ זהו ציטוט של דבריו של יו״ר התאחדות המלונות של בית לחם.

אל תבינו אותי לא נכון. אין ספק שקידום התיירות בבית לחם חשובה לישראל. תיירות מעודדת רגיעה ועל מנת שיגיעו תיירים אנחנו זקוקים לשקט בטחוני.

אך האם יעלה על הדעת, שבמשך הרבה מעל לעשור, תוספת חדרי המלון החדשים בירושלים זעומה. די לראות מתי נרכש המבנה של מלון פאלאס ובית המכס בירושלים ומתי נפתח מלון וואלדורף אסטוריה.

ברור לי שאם היה מדובר בעסק פרטי, כל המנהלים והפקידים שעסקו בדבר כבר מזמן היו מובטלים. אך כאן מדובר במפלגות, בפוליטיקאים ועובדי מדינה של ממש צריכים לתת דין וחשבון חוץ מאשר פעם בכמה זמן מוזכרים בדו״ח כזה או אחר של מבקר המדינה. הרי כולנו יודעים ש״הכלבים נובחים, והשיירה עוברת״.

הגיע הזמן לשנות את השיטה. להחליף את מי ששם מקלות בגלגלים ולזוז קדימה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות