אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אטלנטה הוקס צפויה להימכר ב-900 מיליון דולר צילום: איי אף פי

אטלנטה הוקס צפויה להימכר ב-900 מיליון דולר

בין המועמדים לרכישת קבוצת הכדורסל הם הבעלים של טמפה ביי רייס, רנדי פרנקל והמייסד של ComPsych ריצ'רד חייפץ

26.02.2015, 14:52 | שירות כלכליסט

רנדי פרנקל, בעלי טמפה ביי רייס מליגת הבייסבול של צפון אמריקה (MLB), וכן מייסד ComPsych ריצ'רד חייפץ, הם בין המועמדים לרכישת קבצות הכדורסל אטלנטה הוקס, כך על פני שני אנשים המקורבים לנושא, שביקשו להישאר בעילום שם. לדבריהם, חלק מההצעות עבור הקבוצה היו בגובה 900 מיליון דולר.  

קראו עוד בכלכליסט

אטלנטה הוקס. הבעלים של טמפה ביי רייס מ-MLB פייבוריט לרכישה?, צילום: איי אף פי אטלנטה הוקס. הבעלים של טמפה ביי רייס מ-MLB פייבוריט לרכישה? | צילום: איי אף פי אטלנטה הוקס. הבעלים של טמפה ביי רייס מ-MLB פייבוריט לרכישה?, צילום: איי אף פי

הקבוצה, שהועמדה למכירה לאחר שנחשף מייל שכתב הבעלים הראשי ברוס לווינסון שבו הביע הערות בעלות אופי גזעני, שכרה את גולדמן זאקס ואינר סירקל ספורטס לנהל את המכירה.

דוברים מטעם גולדמן זאקס ואינר סירקל לא העבירו תגובה.

על פי המקורבים, הוגשו לפחות שבע הצעות בסיבוב הראשון, אך לטענתם ייתכן ויתקבלו הצעות נוספות זאת על אף שהמועד האחרון להגשת הצעות בסיבוב הראשון היה יום שלישי אחרי הצהריים.

קבוצה בראשותו של לווינסון רכשה את אטלנטה הוקס ב-2004 עבור 189 מיליון דולר. זכויות התפעול לפיליפס ארנה מוצעות גם כן למכירה, מסרה הקבוצה. לפי ההערכות של מגזין פורבס, שווי הקבוצה נאמד ב-825 מיליון דולר.

פרנקל היה בנבחרת הכדורסל של אוניברסיטת הופסטרה ב-1976, אז העפילה לטורניר ה-NCAA והפסידה לנבחרת של אוניברסיטת קונטיקט בהארכת זמן כפולה. לפי המקורבים, קבוצת המשקיעים עמם הגיש את ההצעה כוללת את סטיבן סטרקר מ-BTIG, שותף לשעבר בגולדמן זאקס ומייסד מרקיז ג'טס, ג'סי איצלר. ב-2011 ביקש פרנקל לעבור על הדו"חות הפיננסים של הניו יורק מטס לאחר שפרד ווילפון מכר שותפות מוגבלת בקבוצת הבייסבול. לפי הביוגרפיה שלו המפורסמת באתר האוניברסיטה, פרנקל היה דירקטור בספיר, לידס אנד קלוג, שב-2000 נרכשה על ידי גולדמן זאקס.

חייפץ תרם 12 מיליון דולר לאוניברסיטת סנט לואיס, בה למד, ומגרש הכדורסל נקרא על שמו. קבוצת המשקיעים שלו כוללת את שחקני ה-NBA לשעבר גרנט היל וג'וניור ברידג'מן. ComPsych היא חברה המסייעת במציאת עובדים.

בספטמבר הודיע לווינסון כי הוא מוכר את הקבוצה, זאת בעקבות החשיפה של מייל, שהוגדר על ידי הקבוצה כ"פוגעני". לווינסון הודה כי ביטא הנחות סטריאוטיפיות לגבי האינטרסים והאמונות של האוהדים, כמו שהאוהדים הלבנים עשויים לפחד מהשחורים. הדברים נכתבו במייל מ-2012 שנועד לבחון מדוע הקבוצה מתקשה למשוך מנויים עונתיים לבנים.

המאזן של ההוקס העונה עומד על 45 ניצחונות (המספר הרב ביותר בליגה) ו-12 הפסדים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות