אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אופ"א קנסה את הפועל ת"א ב-200 אלף יורו צילום: אורן אהרוני

אופ"א קנסה את הפועל ת"א ב-200 אלף יורו

הקבוצה הישראלית עברה על חוקי הפייר פליי הפיננסי של אופ"א ונאלצה לשלם את הקנס הגבוה. ליברפול הוכיחה חפותה בנושא - ולא נענשה

27.02.2015, 22:36 | שירות כלכליסט

הפועל ת"א נקנסה ב-200 אלף יורו (890 אלף שקל) על ידי אופ"א בגלל שעברה על חוקי הפייר פליי הפיננסי.

קראו עוד בכלכליסט

אוהדי הפועל תל אביב. הקבוצה הוציאה הרבה יותר ממה שהכניסה, צילום: אורן אהרוני אוהדי הפועל תל אביב. הקבוצה הוציאה הרבה יותר ממה שהכניסה | צילום: אורן אהרוני אוהדי הפועל תל אביב. הקבוצה הוציאה הרבה יותר ממה שהכניסה, צילום: אורן אהרוני

CFCB, הגוף שאחראי על אכיפת החוקים של אופ"א, שדורשים ממועדונים להגיע לאיזון פיננסי, קנס את הפועל תל אביב, פנאתינייקוס היוונית, האל סיטי האנגלית ואת שורזוב הפולנית בשל אי עמידה בתנאי הפייר פליי הפיננסי.

הפייר פליי הפיננסי לא מאפשר למועדונים לרשום הפסדים, שנובעים מהוצאות יתר על שכר, רכישת שחקנים ומחיקת חובות. אופ"א הודיעה, כי "ארבעת המועדונים הגיעו לפשרה בנוגע לעבירות שלהם הנוגעות באי עמידה בתנאיי הברייק איבן של הפייר פליי הפיננסי".

עוד מההודעה: "ההסכמים הללו מטרתם להביא את המועדונים לאיזון פיננסי במהירות". הפועל תל אביב תשלם את הסכום ותזכה "למעקב" של CFCB.

ליברפול "הוכיחה" את חפותה בנושא ולא נענשה. חקירות מתקיימות גם בנוגע לאינטר ורומא האיטלקיות ומונאקו הצרפתית. גם דינמו ולוקומוטיב מוסקבה תחת חקירה על הוצאות יתר. בעונה שעברה מנצ'סטר סיטי ופריז סן ז'רמן נקנסו כל אחת ביותר מ-50 מיליון יורו על עבירות פייר פליי פיננסי.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות