אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כלכלית י-ם תמחק 492 מיליון שקל מההון העצמי בעקבות המשבר ברוסיה צילום: עמית שעל

כלכלית י-ם תמחק 492 מיליון שקל מההון העצמי בעקבות המשבר ברוסיה

ברבעון הרביעי של 2014. החברה שבשליטת אליעזר פישמן תמחק את הסכום כתוצאה מהאחזקה במירלנד הנמצאת בימים אלו במו"מ מול מחזיקי האג"ח שלה בנוגע לחוב של מיליארד שקל

01.03.2015, 10:14 | אורן פרוינד

אחרי אפריקה, מגיע תורה של כלכלית ירושלים לדווח על פגיעה ברווחים לקראת התוצאות הכספיות הרבעוניות בעקבות המשבר ברוסיה. החברה שבשליטת אליעזר פישמן הודיעה היום (א') כי תמחק 492 מיליון שקל מההון העצמי בדו"חות הרבעון הרביעי של 2014.

המחיקה - כתוצאה מהודעת החברה הבת, מירלנד, שצופה כי תמחק 170 מיליון דולר מההון העצמי שלה ברבעון הרביעי כאשר חלקם של בעלי המניות במחיקה יעמוד על 164 מיליון דולר.  

קראו עוד בכלכליסט

מירלנד, הנמצאת בימים אלו במו"מ מול מחזיקי האג"ח שלה בנוגע לחוב של מיליארד שקל, נפגעה מהמשבר הכלכלי ברוסיה שהתבטא בהיחלשות של 50% במטבע הרובל במהלך הרבעון הרביעי של 2014 ועליית הריבית ברוסיה לרמה חריגה של 15%.

אליעזר פישמן, צילום: אוראל כהן אליעזר פישמן | צילום: אוראל כהן אליעזר פישמן, צילום: אוראל כהן

בעקבות העלייה בריבית, מירלנד נאלצת לעדכן את שיעורי ההיוון על הנכסים שלה מה שמביא לירידה בשווים. מירלנד הודיעה כי לפי הערכות שווי שביצעה במהלך הרבעון הרביעי של 2014 היא צופה ירידה של 162 מיליון דולר בשווי הנדל"ן להשקעה (הנכסים שלה) בדוחות הכספיים של הרבעון הרביעי שיפורסמו בימים הקרובים. סך הנכסים יפחתו משווי של 921 מיליון דולר לשווי של 590 מיליון דולר.

יחד עם זאת, מירלנד עדכנה כי הנכסים המניבים שלה שומרים על תפוסה גבוהה של 90% ושבפרויקט הדירות למגורים שלה Triumph Park נמשך שיווק הדירות, כאשר רק בשבוע האחרון שווקו 75 דירות.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות