אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אכזבה לאינסוליין: האינסופד לא יירשם בקטלוג המוצרים הרפואיים בגרמניה צילום: shutterstock

אכזבה לאינסוליין: האינסופד לא יירשם בקטלוג המוצרים הרפואיים בגרמניה

המשמעות בפועל של ההחלטה הגרמנית - החברה לא צפויה לקבל שיפוי ביטוחי מלא בצורה אוטומטית למוצר האינסופד שפיתחה. אינסוליין: "החברה תבקש מידע נוסף ותבחן את האפשרויות העומדות בפניה"

01.03.2015, 11:06 | ניר צליק

אכזבה קשה בחברת אינסוליין, מפתחת מכשיר האינסופד לשיפור הספיגה של האינסולין בקרב חולי סכרת: הגוף הרושם את המוצרים הרפואיים בקטלוג הגרמני החליט כי בקשת אינסוליין  אינה מכילה די מידע כדי לאפשר את רישום האינסופד. זאת, למרות הניסויים שהחברה ביצעה.  

קראו עוד בכלכליסט

המשמעות בפועל של ההחלטה הגרמנית - החברה לא צפויה לקבל שיפוי ביטוחי מלא בצורה אוטומטית. בתגובה להודעה צוללת מניית אינסולייןבת"א בעשרות אחוזים.

הפתרון של אינסוליין מבוסס על חימום מבוקר המגביר את זרימת הדם. בניסויים שביצעה הצליחה אינסוליין לקצר את הזמן הנדרש להגיע לריכוז שיא בדם ל־45 דקות בלבד, נתון המצמצם את הסיבוכים הנובעים מהמחלה, כגון פגיעה באיברים הפנימיים ובגפיים ועיוורון.

לאינסוליין שני מוצרים: אינסופאצ', המזרז את האינסולין המוזלף באמצעות משאבות, ואינסופד, שמיועד להזרקת אינסולין. המוצר מורכב מחלק קבוע וחלק מתכלה, ולפיכך כולל המודל העסקי של אינסוליין מכירה ראשונית של המוצר ומכירה של החלקים המתכלים בהמשך.

שוק הסכרת הגרמני נחשב לשני בגודלו בעולם, אחרי השוק האמריקאי, והכישלון של אינסולין לקבל את הרישום צפוי להשפיע מהותית על יכולת החדירה של החברה לגרמניה.

מאינסולין נמסר בתגובה כי "החברה בוחנת את המידע הראשוני שהתקבל. החברה תיפגש עם נציגי הגוף הרושם בגרמניה, האחראי למתן שיפוי ביטוחי כללי, לצורך הבהרות וקבלת מידע נוסף, על מנת לבחון יחד עם הגוף הרושם את המשמעויות והאפשרויות העומדות בפני החברה להמשיך בהליך הרישום".

אילוסטרציה, צילום: shutterstock אילוסטרציה | צילום: shutterstock אילוסטרציה, צילום: shutterstock

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות