אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סין תאמן פעוטות בכדורגל צילום: איי אף פי

סין תאמן פעוטות בכדורגל

נשיא סין חושק בגביע העולמי ולשם כך הגתה הממשלה רפורמה חדשה: "הצעדים חייבים להיות נועזים"

01.03.2015, 16:13 | שירות כלכליסט

כוכבי הכדורגל העתידיים של סין צריכים להתחיל להתאמן כבר מרגע הלידה, כך הכריזה הממשלה בסוף השבוע האחרון, בעוד הנשיא שי ג'ינגפינג חתם על תוכנית חדשה להגביר את המאמצים של המדינה לקידום הספורט.

קראו עוד בכלכליסט

שי הוא אוהד כדורגל מושבע ובעבר אף התייחס ל"שלוש המשאלות" שלו עבור סין בתחום זה: להעפיל למונדיאל שוב מאז ההופעה הראשונה והיחידה של המדינה בטורניר ב-2002, לארח את המונדיאל - ובסופו של דבר גם להניף את הגביע הנחשק.

אך למרות חלומותיו של הנשיא, הכדורגל במדינה נתקל בבעיות מתמשכות של שחיתות ומכירת משחקים, והביצועים של הנבחרת הלאומית חלשים.

נבחרת סין. "תכנית רפורמת הכדורגל" החדשה אושרה על ידי שי בפגישה של ועדה שעד כה התמקדה בנושאים כלכליים קלילים יחסית. לפי התכנית, מדינה שחזקה בספורט חייבת להיות טובה גם בכדורגל, הישג שהוא "משאלה של האומה כולה". , צילום: איי אף פי נבחרת סין. "תכנית רפורמת הכדורגל" החדשה אושרה על ידי שי בפגישה של ועדה שעד כה התמקדה בנושאים כלכליים קלילים יחסית. לפי התכנית, מדינה שחזקה בספורט חייבת להיות טובה גם בכדורגל, הישג שהוא "משאלה של האומה כולה". | צילום: איי אף פי נבחרת סין. "תכנית רפורמת הכדורגל" החדשה אושרה על ידי שי בפגישה של ועדה שעד כה התמקדה בנושאים כלכליים קלילים יחסית. לפי התכנית, מדינה שחזקה בספורט חייבת להיות טובה גם בכדורגל, הישג שהוא "משאלה של האומה כולה". , צילום: איי אף פי

"תוכנית רפורמת הכדורגל" החדשה אושרה על ידי שי בפגישה של ועדה שעד כה התמקדה בנושאים כלכליים קלילים יחסית. לפי התוכנית, מדינה שחזקה בספורט חייבת להיות טובה גם בכדורגל, הישג שהוא "משאלה של האומה כולה".

"תפסו את הזדמנות ההתפתחות כבר כתינוקות, מהשורשים", סיכמו בסוכנות החדשות הממשלתית שינואה את הרפורמה. "עולם הספורט ובייחוד הכדורגל, חייב ללכוד את ההזדמנות, והרפורמה חייבת להיות נועזת", נכתב.

הדו"ח אמנם לא פירט צעדים ספציפיים שבהם תנקוט הממשלה, אך התוכנית הממשלתית מדגישה את תשומת הלב הרבה שמוקדשת לכדורגל תחת כהונתו של שי, שנכנס לתפקידו לפני שנתיים.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות