אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עוד שלב בהפרטת תעש: תפרסם פתיחת הליך מכירת החברה למשקיע פרטי צילום: עמית שעל

עוד שלב בהפרטת תעש: תפרסם פתיחת הליך מכירת החברה למשקיע פרטי

בתהליך המכירה יוכלו להשתתף יחידים תושבי ואזרחי ישראל, או חברות ישראליות בלבד, אך תותר השתתפות עקיפה של זרים כבעלי מניות בחברה ישראלית

01.03.2015, 14:44 | עמרי מילמן
עוד שלב בתהליך הפרטת התעשייה הצבאית: ביום חמישי יפורסמו מודעות על פתיחת הליך מכירת החברה למשקיע פרטי. רשות החברות הממשלתיות תפרסם במודעות בעיתונות הארצית והבינלאומית את פתיחת הליך מכירת התעשייה הצבאית למשקיע פרטי.

קראו עוד בכלכליסט

בתהליך המכירה של החברה יוכלו להשתתף יחידים תושבי ואזרחי ישראל, או חברות ישראליות בלבד. יחד עם זאת, תותר השתתפות עקיפה של זרים ושל חברות זרות, כבעלי מניות, בשיעור של עד 90%, בחברה ישראלית שתתמודד על רכישת תעש. חברה ישראלית מוגדרת כחברה שהתאגדה בישראל לפי חוק החברות ואשר מרכז עסקיה בישראל ושגורם ישראלי מחזיק, במישרין, ב- 10% לפחות מכל אחד מסוגי אמצעי השליטה בחברה.

התעשייה הצבאית. תפנה קרקעות ממרכז הארץ, צילום: עמית שעל התעשייה הצבאית. תפנה קרקעות ממרכז הארץ | צילום: עמית שעל התעשייה הצבאית. תפנה קרקעות ממרכז הארץ, צילום: עמית שעל

החלטת הממשלה בנוגע להפרטה קבעה כי תעש תופרט כמקשה אחת, למעט יחידה מסווגת הכוללת אינטרסים ותשתיות מסווגות שיישארו בידי המדינה וינוהלו במסגרת חברה ממשלתית "תומר- מערכות". עוד קובעת ההחלטה כי החל משנת 2020 תעש תפעל ממתחם תעש ברמת בקע שבנגב ותפנה קרקעות ממתחמים שבהן היא פועלת במרכז הארץ.

בתעשייה הצבאית מציינים כי הפרטת החברה מתבצעת לאחר תהליך ממושך שהתבצע בה בתיאום והסכמה של משרדי הממשלה הרלוונטיים בראשות משרדי האוצר והביטחון, נציגות העובדים וההסתדרות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות