אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"הרצל לא הקים את החברה בשביל להעסיק 14 דירקטורים" צילום: אוראל כהן

"הרצל לא הקים את החברה בשביל להעסיק 14 דירקטורים"

כך אמר אופיר נאור המייצג את המשקיעים הפרטיים באוהה בדיון סוער באסיפת בעלי המניות שהתקיימה מוקדם יותר היום. האסיפה כונסה בצל התנגדות דירקטוריון החברה להצביע ביחס לדרישת בעלי המניות לחלק את מניות בנק לאומי כדיבידנד. יו"ר אוהה: "לא יהיה נכון לחלק את מניות לאומי כדיבידנד"

01.03.2015, 17:26 | רחלי בינדמן

"אנחנו רואים באחזקה שלנו במניות לאומי כנכס אסטרטגי ולא חושבים שנכון לחלק אותן כדיבידנד", כך אמר יו"ר אוהה, אמיר פלד, בדיון סוער באסיפת בעלי המניות של החברה  בצל התנגדות הדירקטוריון להצביע ביחס לדרישת בעלי המניות לחלק את מניות בנק לאומי כדיבידנד.  

קראו עוד בכלכליסט

"קיבלנו מכתבים מכלל ומהראל ומהחברה להשבת נכסי שואה שהסבירו לנו שלהסתדרות אין זכות הצבעה ביחס לחלוקת דיבידנד. אולם, מי שמחליט הוא הדירקטוריון וקיבלנו חוות דעת מפרופ' אסף חמדני שלאסיפה אין סמכות. בכל נושא אחר האסיפה יכולה להצביע אבל ביחס לחלוקת רווחים שאינם ראויים לחלוקה לא ניתן להצביע גם לו רציתי", אמר פלד. 

בתגובה לדברים אמרה עורכת דין שיראל גוטמן עמירה המייצגת את החברה להשבת נכסי שואה: "מותר לחלק את המניות של לאומי כדיבידנד. גם לא פרסמתם את מלוא חוות הדעת. רק תמצית ולא ברור על מה מסתמכת. תזכיר החברה קובע שמניות המייסדים לא יצביעו ביחס לחלוקת דיבידנד ולא כתוב שזה רק ביחס לרווחים ראויים לחלוקה".

גוטמן עמירה דרשה לדעת האם בכוונת האסיפה לפרסם את חוות הדעת של חמדני והאם שאלתם אותו האם גם חלוקת חלק ממניות לאומי העונה למבחן הרווח היא אסורה לשיטתו.

"לא נכון לעשות פירוק בעקיפין"

עו"ד ליפא מאיר המייצג את מניות המייסדים, ההסתדרות הציונית: "אני מצטרף לעמדה המשפטית של חמדני. טיעון נוסף בהיבט ההסתדרות הוא שאנחנו סבורים שחלוקת הנכס העיקרי של אוה"ה לבעלי המניות משמעותה להוביל לחיסולה של החברה. ההסתדרות הציונית סבורה שהחברה צריכה להתקיים ואין לפרקה. אם יוחלט על פירוק החברה זה משהו אחר אבל לא נכון לעשות פירוק בעקיפין דרך חלוקת דיבידנד".

מאיר הוסיף: "אני תומך בעמדה המשפטית שאין דרך לשנות את נושא הדיון כמו שמציעים בחברה להשבה ביחס לחלוקה של חלק ממניות לאומי במקום כולן. זה נושא אחר ולא נכון לדון בו. לחברה להשבה יש אינטרס למהר ולחלק נכסים כי תמה תקופתה. גם לה יש אינטרסים. גם לנו אין אינטרס סותר".

באסיפה נכח גם פרופ' שרון חנס ששלח ביום חמישי האחרון כבעל מניות חריף מכתב תקיף נגד החלטת הדירקטוריון שלא להצביע ביחס לחלוקת בעלי המניות.

 , צילום: שאטרסטוק צילום: שאטרסטוק  , צילום: שאטרסטוק

"הרצל לא הקים את החברה בשביל להעסיק 14 דירקטורים"

עורך דין אופיר נאור המייצג משקיעים פרטיים דיבר אף הוא: "ההסתדרות הציונית מנצלת ניצול ציני טיעונים משפטיים כדי למנות מינויים פוליטים ולממן הוצאות הנהלה של 3 מיליון שקל בשנה במקום לשרת את טובת החברה. הם משרתים את טובת 14 חברי הדירקטוריון שלה". לדברי נאור שעון החול של החברה להשבה הוא לא כי החברה עומדת להתפרק אלא בגלל חלון הזדמנויות לפני היכחדות ניצולי השואה.

נאור המשיך:"מטרת הקמת החברה על ידי בנימין זאב הרצל לפני מעל 100 שנה לא הייתה כדי להגשים העסקת 14 דירקטורים. אתם משתמשים בחברה כהון פוליטי. תחזרו בכם. תחלקו מניות לאומי. האסיפה הזו היא רק מבוא להליך בבית משפט. תחסכו עימות משפטי שיוכיח שהכל נועד לשרת את הדירקטורים".

באסיפה גם ישב נציג של ברק קפיטל של אייל בקשי "בואו נצביע בכל זאת בנושא ואחר כך תדחו ההחלטה ונלך לבית משפט. כדי שהציבור ידע שיש רוב מוחלט למעט ההסתדרות הציונית לחלוקה".

צחי דרוקר מכלל ביטוח הוסיף :"לא מעניין אותנו הפרוצדורה - לפרק את החברה או לחלק מניות לאומי כדיבידנד. אין סיבה כלכלית להחזקת המניות על ידי אוה"ה. אתם רק מפחיתים את השווי. אין ערך לחברה. לא מבין מה הסיבה הכלכלית של ההסתדרות הציונית למנוע זאת".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות