אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תחנת דלק אאוט; פרויקט בן 155 דירות אין צילום: אוראל כהן

תחנת דלק אאוט; פרויקט בן 155 דירות אין

לכלכליסט נודע כי היזם איציק ברוך ובעלי am:pm לשעבר רן בלינקיס יקימו פרויקט בן 155 דירות קטנות על שני מגרשים ברחוב הרצל בתל אביב, במקום תחנת דלק

02.03.2015, 09:04 | יעל דראל

פרויקט מגורים במקום תחנת דלק: היזמים איציק ברוך, בעלי קבוצת יובלים, ורן בלינקיס, ממקימי רשת am:pm, אשר רכשו יחד את המגרש ברחוב הרצל 138 בתל אביב ב־2012, רכשו במהלך השנה האחרונה גם את המגרש הצמוד ברחוב הרצל 136 תמורת סכום של כ־20 מיליון שקל. לפני כחודש אישרה הוועדה המקומית בעיר את תוכניתם להרוס את תחנת הדלק סונול במקום, ולהקים במקומה פרויקט מגורים בן 155 דירות שבו ייכללו רק דירות קטנות בנות 2.5–2 חדרים.

עם זאת, הליך ההקמה של פרויקט המגורים עשוי להתעכב, שכן על פי התב"ע במקום יידרשו היזמים בביצוע סקר קרקע לאיתור זיהומי קרקע לפני הוצאת היתר הבנייה, וזאת בשל פעילותה רבת־השנים של תחנת הדלק במקום.

רן בלינקיס , צילום: עמית שעל רן בלינקיס | צילום: עמית שעל רן בלינקיס , צילום: עמית שעל

המגרש ברחוב הרצל 138 נרכש על ידי ברוך ובלינקיס באוגוסט 2012 מחברת א.לוי ומשתרע על פני כ־1.25 דונם. המגרש שנרכש בשנה האחרונה, בהרצל 136, משתרע על פני שטח דומה.

פרט לתחנת הדלק במקום, במתחם גם קיים מבנה המיועד לשימור, ובמסגרת התוכנית מתוכננים להיבנות בשטח שני בנייני מגורים בני 13 קומות בפרויקט שיכלול קומת מסחר בקומת הקרקע. ברוך ובלינקיס שכרו את שירותיו של האדריכל אילן פיבקו לתכנון שני המגדלים.

קבוצת יובלים ובלינקיס שיתפו פעולה בעבר בפרויקטים באזור דרום תל אביב, ובהם פרויקט מתחם קרן במושבה האמריקאית ביפו. לפני כשנה מכרה קבוצת יובלים את המגרש שהיה בבעלותה בשותפות עם לני גרופ ברחוב סלמה הסמוך בתמורה ל־95 מיליון שקל. רן בלינקיס היה ממייסדי רשת הסופרמרקטים am:pm שנמכרה ב־2006 לדור אלון ב־155 מיליון שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות