אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לפיד הציג את מצע יש עתיד: "תבחנו אותנו ותראו שאנחנו עובדים בשבילכם" צילום: אוראל כהן

לפיד הציג את מצע יש עתיד: "תבחנו אותנו ותראו שאנחנו עובדים בשבילכם"

מצע המפלגה מתייחס בפרוטרוט לתחום החברתי, הכלכלי, המדיני, הביטחוני, הבריאותי ואיכות הסביבה; לפיד על נאום נתניהו: "הוא מאפשר לו לחמוק מתפקידו האמיתי שזה ניהול מדינת ישראל"

02.03.2015, 12:20 | רוני זינגר

"את כל החלומות והתקוות שלנו איגדנו לספר אחד. כי למדינה כמו לכל ארגון חייבת להיות תוכנית רצינית, המצע שלנו כולל תוכניות שעבודת התשתית עליהן הסתיימה והן מוכנות לצאת לדרך. מפלגות לא אוהבות להציג מצעים כי הן פוחדות שייבחנו אותן ואנחנו אומרים להפך, תבחנו אותנו, אנחנו נותנים לכם כלים כדי שתבחנו אותנו ותראו שאנחנו עובדים בשבילכם", כך אמר הבוקר (ב') יו"ר יש עתיד יאיר לפיד במסיבת עיתונאים בה הציג את מצע המפלגה.

קראו עוד בכלכליסט

בתחילת דבריו התייחס לפיד לנאום הצפוי של ראש הממשלה בנימין נתניהו בקונגרס האמריקאי ואמר "ברגעים אלה בוושינגטון מתכונן ראש הממשלה לנאום שיגרום נזק לאינטרסים הישראלים ולמאבק בתוכניות גרעין האיראני. הנאום הזה בתזמון הזה ובדרך שבה הוא נתפר, כמו גנבים בלילה מאחורי גב הנשיא האמריקאי, יגרום לכך שלא יוטלו סנקציות נוספות וזה יקדם את איראן להפיכתה למדינת סף גרעינית. אין תקדים לכך שראש מדינה זרה מגיע לנאום נגד מדיניות הנשיא. זו הפרת כל כלל אפשרי ויהיה לזה מחיר", אמר לפיד והוסיף כי "הנאום הזה משמש את נתניהו לעוד מטרה: הוא מאפשר לו לחמוק מתפקידו האמיתי שזה ניהול מדינת ישראל. הנאומים הפכו תחליף לעשייה - יוקר מחיה - נתניהו נואם, דיור - נאום, מערכת הבריאות מתרסקת - נאום ארוך מהרגיל. נאומים הם חשוב זה חלק מתפקיד רה"מ אבל זה לא כל התפקיד… מבחן המעשה הוא מה שעומד בבסיס המצע שאנחנו מציגים היום כי הוא עונה על השאלה שכל מפלגה צריכה לענות - איזו מדינה אנחנו רוצים שתהיה כאן".

יאיר לפיד (ארכיון), צילום: אלעד גוטמן יאיר לפיד (ארכיון) | צילום: אלעד גוטמן יאיר לפיד (ארכיון), צילום: אלעד גוטמן

לפיד הציג את מצע המפלגה שלמעשה הוצג כבר בשבועות האחרונים בשורה של מסיבות עיתונאים קצרות שנערכו במקומות שונים בארץ. המצע מתייחס באופן מפורט לתוכניות המפלגה בתחום החברתי, כלכלי, מדיני, ביטחוני, בריאותי, בתחום התרבות הספורט איכות הסביבה ולמעשה מקיף את כלל התחומים.

עיקר המצע מבוסס על תוכניות שהמפלגה כבר החלה לקדם בממשלה ובכנסת הקודמים אך רבים מהם נתקעו בשל מחלוקות קואליציה או מחלוקות פרלמנטריות. באשר לשאלה כיצד יצליחו חברי הכנסת של יש עתיד לקדם בכנסת הבאה את כל אותן תוכניות בהן נכשלו עד כה, השיב לפיד כי הניסיון של השנתיים האחרונות יסייע והוסיף כי אינו מבין מדוע דווקא מי שמנסה לעשות הוא זה שמותקף בשאלות מהסוג הזה ולא מי שלא עושה דבר".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

16 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

14.
לפיד מתנגד להטלת מיסוי על משקיעי נדלן. מס כזה היה מייד גורם לירידת מחירים, וממילא הוא זמני
כל שנדרש הוא לצנן את ההתלהבות להשקיע בנדל"ן ע"י מיסוי, כפי שעשו לבורסה כשהטילו עליה עוד ועוד מסים ב 2003, 2006, וב 2012. בארה"ב הריבית האפסית דוחפת אנשים לבורסה (שעלתה מאוד) אבל לא לנדלן. אם יעשו זאת בישראל, מיד יירד חלק מהביקוש לדירות, ומייד ההיצע הקיים יגבור על הביקוש. בגלל שיקח כמה שנים לראות את השיפור המובטח בהיצע, זה חייב להתבצע מיד. כשהמחיר ירד מתחת ל 100 משכורות, ניתן יהיה להחזיר את מדיניות המיסוי הקודמת. אני תומך גדול של לפיד אך הוא פישל בענק בקטע הזה. אם היה מבצע זאת המחירים כבר היו יורדים והוא עצמו היה נהנה מאמון הציבור. כמובן יש לודא שהקבלנים לא בונים פחות בגלל הירידה בביקוש. אם הם מתראיינים וטוענים שחסרות 130,000 דירות - אז יש לדאוג שימשיכו לבנות, ומי שלא רוצה לבנות שיחזיר את הקרקע שברשותו וישלם קנס על הנזק שגרם לציבור
משה  |  02.03.15
12.
לפיד אכזבה גדולה
תנועת יש עתיד היא אכזבה גדולה כיון שבשונה מהליכוד והמחנה הציוני שהן מפלגות בעלות תפיסה מדינית קודם כל, "יש עתיד" היא מפלגה חברתית נטו, שנולדה מתוך גלי המחאה החברתית וקבלה אשראי גדול מהציבור בצורת 19 מנדטים. לפיד היה שר האוצר ויו"ר קבינט הדיור. הוא נכשל ובגדול בהורדת יוקר המחיה ובנושא הדיור. במקום להתעסק בעיקר הוא התעסק בשטויות נגד הציבור החרדי. מה הוא יוכל להיות ולעשות בממשלה הבאה ? הרי כוחו יקטן בהרבה לפי כל הסקרים והוא ודאי לא יהיה שוב בתפקיד שר אוצר ויו"ר קבינט הדיור. אז מה הוא יוכל לעשות יותר מכפי שיכל לעשות קודם (ולא עשה)?
יצחק  |  02.03.15
לכל התגובות