אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלי טביב ירצה 6 חודשי עבודות שירות על הכאת קטין צילום: עוז מועלם

אלי טביב ירצה 6 חודשי עבודות שירות על הכאת קטין

טביב, בהיותו בעלי הפועל תל אביב היכה נער שמחה נגדו. הדיון הבוקר נערך 48 שעות לאחר שטביב ניצל מנסיון התנקשות בכניסה לביתו

02.03.2015, 12:49 | שירות כלכליסט

בעלי בית"ר ירושלים אלי טביב ירצה 6 חודשי עבודות שירות על הכאת קטין. כך קבע הבוקר (ב') שופט בית משפט השלום בתל אביב דניאל בארי. טביב הורשע באוהד הפועל תל אביב, השמדת ראיה ושיבוש הליכי משפט. האירוע התרחש ב-2012 בזמן מחאת אוהדי הפועל תל אביב נגד טביב, שהיה הבעלים של המועדון אז.

קראו עוד בכלכליסט

טביב. , טביב חוייב לשלם לנער פיצוי בסך 4,000 שקלים, צילום: ראובן שוורץ טביב. , טביב חוייב לשלם לנער פיצוי בסך 4,000 שקלים | צילום: ראובן שוורץ טביב. , טביב חוייב לשלם לנער פיצוי בסך 4,000 שקלים, צילום: ראובן שוורץ

הממונה על עבודות השירות הודיע שמבחינתו טביב אינו כשיר לעבודות שירות, אבל השופט בארי מתח עליו ביקורת קשה: "חוות הדעת הזו היא שערורייה. אין לקבל את הטענה כי הוא יפגע בחפים מפשע אם יבצע עבודות שירות. אין לי ספק שמשטרת ישראל תנקוט בכל האמצעים הדרושים".

הדיון הבוקר נערך 48 שעות לאחר שטביב ניצל מנסיון התנקשות בכניסה לביתו. שני רעולי פנים רכובים על אופנוע וירו לעברו בזמן שישב ברכבו. הוא נפגע בידו והובהל לטיפול בבית החולים מאיר בכפר סבא.

השופט בארי התייחס גם לעונש שהטיל: "התחשבתי ברקע להתרחשות המעשה האלים שביצע וגם למצבו הרגשי (של טביב) על רקע ההתנכלויות בו ובמשפחתו".

בסופו של דיון, השופט בארי הטיל על טביב עונש של 15 חודשי מאסר, מהם חמישה בפועל, בגין פציעה בנסיבות מחמירות ושמונה חודשי מאסר, מהם שלושה בפועל, בגין העלמת ראיות. חודשי המאסר בפועל, כאמור, הומרו לשישה חודשי עבודות שירות. בנוסף, טביב חוייב לשלם לנער פיצוי בסך 4,000 שקלים.

ההתאחדות לכדורגל עדיין לא מסרה תגובה אם תאפשר לאלי טביב להישאר בעלים של בית"ר ירושלים. על פי התקנון, אדם שהורשע אינו יכול להיות בעל תפקיד בקבוצת כדורגל בישראל.

ההתאחדות לכדורגל דרשה ממכבי פתח תקווה לסיים את תפקידו של איציק לוזון, מנכ"ל מכבי פתח תקווה, לאחר שהורשע במעורבות בפרשת סחיטה.

מההתאחדות לכדורגל נמסר: "בהמשך לקביעת גזר הדין של מר אלי טביב היום על ידי בית משפט השלום בתל אביב יפו, ההתאחדות לכדורגל תפנה כבר מחר באופן רשמי באמצעות היועץ המשפטי, עו"ד אפרים ברק, למר טביב (המכהן כחבר הנהלת ההתאחדות) ולמועדון הכדורגל בית"ר ירושלים (שמר טביב הוא בעל השליטה בו, וכן בעל תפקיד במועדון) ותבקש מהם להעביר אליה בדחיפות את הכרעת הדין וגזר הדין, זאת כדי שתוכל לשקול את צעדיה לאור ההרשעה בשלושת המישורים האמורים: לעניין מעמדו של מר טביב כחבר הנהלת ההתאחדות, בעל תפקיד ובעלים במועדון הכדורגל בית"ר ירושלים. תקנוני ההתאחדות לכדורגל מסדירים את הכללים לעניין כשירותו של אדם לכהן בתפקידים אלה, וכך גם הוראות דין שונות שעשויות להיות רלוונטיות למקרה. ההתאחדות תפעל בעניין זה על פי הוראות החוק והתקנון ותגבש את עמדתה בעניין לאחר קבלת מסמכי ההרשעה כאמור'".

תגובת מנהלת הליגה: ''מנהלת הליגות בכדורגל פנתה לב''כ של מר טביב בבקשה לקבל את הכרעת הדין וגזר הדין. לאחר קבלתם תבחן המנהלת לגופה את סוגיית המשך כהונתו של מר טביב במוסדותיה''.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות