אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פיפ"א שוקלת לבטל את הכרטיס האדום על 'מניעת הזדמנות בטוח לשער' צילום: אימג'בנק, Gettyimages

פיפ"א שוקלת לבטל את הכרטיס האדום על 'מניעת הזדמנות בטוח לשער'

המחוקקים של עולם הכדורגל שוקלים לאפשר חילוף רביעי בהארכות, וינסו להתמודד עם "העונש המשולש" (הרחקת שחקן שמנע שער). הנושאים עלו לדיון בפגישתם בבלפסט בסוף השבוע האחרון

02.03.2015, 14:55 | שירות כלכליסט

המחוקקים של עולם הכדורגל שוקלים לאפשר חילוף רביעי בהארכות, וינסו להתמודד עם "העונש המשולש" השנוי במחלוקת, הנושאים עלו לדיון בפגישתם בבלפסט בסוף השבוע האחרון.

קראו עוד בכלכליסט

שופט. "עונש משולש" זה כרטיס אדום, פנדל והרחקה למשחק הבא, צילום: אימג שופט. "עונש משולש" זה כרטיס אדום, פנדל והרחקה למשחק הבא | צילום: אימג'בנק, Gettyimages שופט. "עונש משולש" זה כרטיס אדום, פנדל והרחקה למשחק הבא, צילום: אימג

הכנס השנתי של מועצת איגוד הכדורגל הבינלאומית (IFAB) , המורכבת מפיפ"א וארבע ההתאחדויות הבריטיות, צפויה גם לשמוע דיווחים על ההצלחה ביישום תיבות עונשין (כמו בהוקי קרח) במשחקי נוער, אך קרוב לוודאי שהתכנית לא תאושר לשימוש במשחקי הבוגרים.

נושא הסטנדרטים של השיפוט ושידורים חוזרים יעלו גם כן לדיון, אך קרוב לוודאי שלא יתקבלו המלצות לאמץ סיוע טכנולוגי נוסף לשופטים. חברי הדירקטוריון מתוכננים לדון בניסיון שבוצע בליגה ההולנדית, במסגרתו עוזר וידיאו צופה במוניטור ומסייע לשופט.

נשיא פיפ"א ישתתף בפגישה כתמיד, אך הרעיון שלו של צ'אלנג'ס בסגנון טניס למאמנים, קרוב לוודאי שלא יזכה ליותר מדי תמיכה. הנוכחות של בלאטר מעוררת יותר עניין השנה בשל קיומן של הבחירות לנשיאות פיפ"א במאי, וההמלצות שפורסמו בשבוע שעבר לקיום מונדיאל 2022 בקטאר דווקא בחודשי החורף. בלאטר ישב באותו החדר עם פדרציות שתומכות בגלוי בשניים מהיריבים שלו. התאחדות הכדורגל האנגלית הביעה תמיכה בנסיך עלי בין אל חוסיין הירדני, בעוד שהסקוטים תומכים במייקל ואן פראח ההולנדי.

פיפ"א מקיימת ארבע הצבעות מתוך 8 בכל הקשור לשינוי חוקים, ועוד נותר לחכות ולראות האם בלאטר והמזכ"ל שלו ג'רום ואלקה יאשרו ביטול של העונש המשולש, שכולל בעיטת עונשין, כרטיס אדום והשעיה אוטומטית מהמשחק הבא, כעונש על כך ששחקן מנע תוך כדי עבירה הזדמנות בטוחה לשער.

הנושא עולה ויורד מסדר היום של IFAB כבר כמה שנים מבלי להיפתר. הצעה אחת היא להפוך כרטיסים אדומים לצהובים אם העבירה אינה נחשבת אלימה, והיא נועדה לעזור להתגבר על חוסר העקביות בפרשנות שמעניקים השופטים לחומרת העבירות.

החל מהשנה הנוכחית, IFAB, שהחברים שלה הם מנהלים ולא שחקנים תצויד בשתי ועדות ייעוץ חדשות, המורכבות משחקנים לשעבר, בכירים, מומחים טכניים ואיגוד השחקנים FIFPro, שיספקו משובים מהותיים בנוגע לכל השינויים המוצעים.

השימוש בחילוף נוסף בהארכות לאחר שכבר בוצעו שלושת החילופים המותרים, עשוי לזכות לאישור, וקורב לוודאי שייכנס לתוקף ביולי. השינוי קודם על ידי פיפ"א לאחר המלצות מהקונפדרציות.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות