אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלקברי משיקה שלוש חבילות אפליקציות לארגונים

ברצלונה 2015

בלקברי משיקה שלוש חבילות אפליקציות לארגונים

החברה שמנסה למצוא אפיקי הכנסות חדשים מנסה את כוחה בתחום פיתוח אפליקציות. החבילות החדשות יושקו על כל מערכות ההפעלה הפופולריות כיום, אנדרואיד, iOS, ווינדוס פון ובלקברי

02.03.2015, 15:51 | רפאל קאהאן

בלקברי הודיע אמש (א') בברצלונה כי היא משיקה שלוש חבילות אפליקציות המיועדות לארגונים. החבילות יתמקדו בתקשורת, אבטחת מידע ועבודה משותפת בענן. בלקברי שהצליחה לשרוד כיצרנית חומרה ושמנסה לייצר לעצמה אפיקי הכנסות נוספים צפויה להשיק את החבילות על גבי כל הפלטפורמות הפופולריות כיום בשוק, אנדרואיד, iOS, ווינדוס פון וכמובן בלקברי.

קראו עוד בכלכליסט

למרות שבלקברי מעולם לא עסקה בהפצה של אפליקציות בתשלום ללקוחותיה - למעשה חלק גדול מפיתוחי החברה מתבססים על פתרונות תוכנה, יותר מאשר על חומרה. בלקברי כבר פיתחה תשתית אפליקציות רחבה עבור לקוחותיה המוסדיים, בין אם בדמות אפליקציות תקשורת כמו BBM, מערכות ניהול מובייל או שרתי תקשורת מאובטחים.

בלקברי, מהיום גם מפתחת אפליקציות בלקברי, מהיום גם מפתחת אפליקציות בלקברי, מהיום גם מפתחת אפליקציות

החבילה הראשונה שתיקרא BlackBerry Productivity Suite, תתמקד בתקשורת וישובו בה אפלקיציה לניהול הודעות, אפליקציה לניהול מסמכים ויכולת סנכרון קבצים בענן. החבילה השנייה, BlackBerry Communication & Collaboration Suite תתמקד בתקשורת והיא תכלול שילוב של תכונות כמו מסרים מיידיים, שיחות קוליות VoIP, וידאו צ'אט וכן יומן שנה. החבילה השלישית, BlackBerry Security Suite, תתמקד באבטחת סביבת העבודה והמכשיר של המשתמש ותכיל מערכת הצפנת קבצים, פתרון לשילוב סביבת עבודה אישית וארגונית ומערכת להצפנת תקשורת.

האפליקציות שבלקברי מציעה אינן חדשות לחלוטין והן מתבססות על טכנולוגיה של החברה שפותחה במקור בבלעדיות עבור מכשיריה. זאת ועוד, למרות הצלחת מכשירי הפספורט הנישתיים, וכן השקת מכשיר סמארטפון מצוייד במקלדת חומרה בשם קלאסיק, החברה הקנדית מעולם לא שקלה לאפשר למכשירים של מתחריה להנות מסביבת הפעולה של מכשיריה. האפשרות להטמיע תכונות של בלקברי במכשירים מתוצרת חברות אחרות עשויה להיות מהלך שיכול להפוך אותה לשחקן חשוב.

עד כה, רק סמסונג ואפל (בשותפות עם IBM) הצליחו להציג מערכות שמהוות תחרות מסויימת לבלקברי ברמת התכונות. אך למרות זאת, לבלקברי יש עדיין שם של מובילה בתחום, והארגונים בוודאי ישמחו להטמיע מערכות מאובטחות מתוצרתה על מכשירי האנדרואיד והאייפון של עובדיהם. החברה הודיעה כי האפליקציות יהיו זמינות מאוחר יותר השנה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות