אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעיות בעסקת המיזוג של השלד איזי אנרגיה עם פעילות מיחזור פסולת צילום: משה ריצ'קר

בעיות בעסקת המיזוג של השלד איזי אנרגיה עם פעילות מיחזור פסולת

חברה בשם UBQ טוענת כי פעילות מיחזור הפסולת של חברת אינפימר מפרה את קניינה הרוחני. איזי אנרגיה: "דוחים את הטענות"

02.03.2015, 16:31 | גיל קליאן

המיזוג המתוכנן של השלד הבורסאי איזי אנרגיהעם פעילות מיחזור פסולת בשם אינפימר - מסתבך. איזי אנרגיה דיווחה היום (ב') למשקיעים כי קיבלה מכתב מחברה בשם UBQ, בטענה כי אינפימר מפרה פטנטים של UBQ.

קראו עוד בכלכליסט

על הטענות כתבה איזי אנרגיה כי "החברה דוחה את הטענות העולות מן המכתב וסבורה כי מטרתו הינה ככול הנראה ניסיון לפגוע במוכרים ו/או באינפימר טכנולוגיות ובכלל זאת לסכל את השלמת ההסכם מטעמים שאינם קשורים לחברה". עם זאת, ברור כי המכתב אינו מסייע לאישור העסקה באסיפת בעלי המניות של החברה ב-10 במרץ.

בשורש המכתב, סכסוך בין הבעלים של אינפימר, בפרט בני הזוג יובל וטל תמיר, לבין שותפם לשעבר יהודה פרל (הבעלים של UBQ). פרל ובני הזוג תמיר היו שותפים בחברה בשם נובה ארנה, שהגיעה לחדלות פרעון ובפברואר 2011 מונה לה מפרק. תוצאות אותו הליך פירוק, לטענת UBQ, היו מכירת קניינה הרוחני של נובה ארנה לחברת UBQ תמורת 11.3 מיליון שקל. פרל טוען כעת, כי הטכנולוגיה והפטנטים של אינפימר סותרים את הקנין הרוחני של UBQ, וכי בני הזוג אינם יכולים למכור את הפעילות לשלד הבורסאי.

איזי אנרגיה מציעה לבעלי המניות שלה לרכוש את פעילות אינפימר לפי שווי של כ-8 מיליון דולר, כאשר במועד ביצוע העסקה יהיו בקופת השלד הבורסאי 2.5 מיליון דולר. שאר הכספים בקופה (כיום יש שם 7.5 מיליון דולר) ישמשו רכישת מניות מידי בעל השליטה, אורן זהבי, בסכום של 4.3 מיליון דולר (בעסקה שמהווה הטבה אדירה לזהבי) ושאר יחולקו כדיבידנד. אינפימר עוסקת בהפיכת פסולת ביתית לא ממויינת לחומרי גלם לתעשיית הפלסטיק - בדומה לחברת וו.טי.פי.

פסולת ביתית, צילום: עטא עוויסאת פסולת ביתית | צילום: עטא עוויסאת פסולת ביתית, צילום: עטא עוויסאת

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות