אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

כנס מדדים

"ישראל קטנה מדי - אין ברירה אלא לחפש השקעות בחו"ל"

עוזי דנינו, מנכ"ל אקסלנס בכנס מדדים של כלכליסט: "שתי בעיות אקוטיות בכלכלה - דיור ופנסיה, אבל איך אפשר לנהל מדינה כשמח"מ הניהול בקושי נושק לשנה, אילו נושאים ניתן לקדם וליישם. זה מייצר ראייה קצרת טווח"

03.03.2015, 09:58 | רחלי בינדמן

"מדינת ישראל לא מספיק גדולה כדי להחיל את כמות הכסף שאנו מקבלים ואין ברירה לחפש השקעות מעבר לים" כך אמר הבוקר עוזי דנינו, מנכ"ל אקסלנס בכנס מדדים של "כלכליסט".

עוזי דנינו , צילום: עמית שעל עוזי דנינו | צילום: עמית שעל עוזי דנינו , צילום: עמית שעל

"אנו בתקופה בה האתגרים ברמת המקרו גדולים. ראשית בעיית הדיור ושנית בעיית הפנסיה שנדחקה לפינה באין מושיע שיתמודד איתה וזאת בצד ריבית אפסית המעצימה את פצצת הפנסיה ודורשת ממנו בגרות בבחירת נכסי הסיכון לחוסכים. מבלי לשים לב נוצרה בעיה של ממשלה מתחלפת. איך אפשר לנהל מדינה כשמח"מ הניהול בקושי נושק לשנה, אילו נושאים ניתן לקדם וליישם. זה מייצר ראייה קצרת טווח. מקשה על יישום פתרונות ארוכי טווח. נכון, אנו עדים למאמץ מצד הפוליטיקאים למצוא פתרונות אבל אין פתרונות קסם. דרושים פתרונות שורש לבעיות הדיור והפנסיה. הפתרונות המסורתיים

לא יעבדו פה".

דנינו הוסיף: "דרוש גורם ייעודי שיטפל רק בנושאים אלו. מדובר בשני נושאים מהותיים המשפיעים על חוסנה הכלכלי של מדינת ישראל. לפני מספר ימים הוכתר ניהול ההשקעות האקטיבי של אקסלנס כמצטיין של 2014. בעידן הקודם אקסלנס הייתה מתחפרת בניהול האקטיבי אבל הבנו שהצרכן דורש גיוון מוצרים ולכן מינפנו ניהול אקטיבי לצד ניהול פאסיבי כולל בקופות גמל וקרנות השתלמות. הלקוח הוא שיבחר המוצרים בהתאם לטעמיו. קסם המנהלת מעל 45 מיליארד שקל במוצרי מדדים תמשיך לגוון מוצריה ולספק שירות איכותי. אנו רואים ביוזמות הרגולטור להכנסת מתחרים בשוק הפאסיבי מחול היא מבורכת ולא איום. היא תוביל להגדלת השוק הפאסיבי" התייחס דנינו לכוונה להכניס קרנות זרות לפעילות קמעונאית בישראל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות