אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האמריקאיות פתחו ברגל ימין: GFI הגדילה הגיוס ל-225 מיליון שקל

פרסום ראשון

האמריקאיות פתחו ברגל ימין: GFI הגדילה הגיוס ל-225 מיליון שקל

נקודה פחות טובה בגיוס של GFI היא הריבית, שנסגרה ברמה של 7.9%, הריבית הגבוהה ביותר שקיבלה חברת נדל"ן אמריקאית בישראל

03.03.2015, 12:28 | אורן פרוינד

גל הנפקות נוסף של חברות נדל"ן האמריקאיות נפתח אמש (ב') ברגל ימין. חברת GFI, יזמית הנדל"ן שבבעלות אלן גרוס, השלימה אתמול בהצלחה את השלב המוסדי בהנפקת האג"ח הראשונה שלה בישראל וזכתה לביקושים של 195 מיליון שקל.

החברה תכננה לגייס במקור 160 מיליון שקל בשלב המוסדי כחלק מגיוס כולל של 200 מיליון שקל אולם לאור הביקושים הגדילה את היקף הגיוס בשלב המוסדי ל-180 מיליון שקל ואת הגיוס הכולל ל-225 מיליון שקל. נקודה פחות טובה בגיוס של GFI היא הריבית, שנסגרה ברמה של 7.9%, הריבית הגבוהה ביותר שקיבלה חברת נדל"ן אמריקאית בישראל (ריבית המקסימום בהנפקה עמדה על 8%).

קראו עוד בכלכליסט

GFI הגיעה לישראל בתיווכם של יועצי ההנפקות רפי ליפא וגל עמית ובעזרתו של חתם ההנפקה ארז גולדשמידט, מנכ"ל פועלים אי.בי.איי חיתום והנפקות. מדובר בחברת הנדל"ן האמריקאית השמינית שמגייסת חוב בישראל מאז החלה התופעה בשנת 2008. מלבד GFI, יש עוד שלוש חברות נדל"ן אמריקאיות שצפויות לגייס מיליארד שקל בשבועות הקרובים על בסיס הדוחות הכספיים של הרבעון השלישי של 2014.

GFI מחזיקה נכסים בבעלותה וגם פועלת כחברת ניהול של נכסים נוספים שאינם בבעלותה. שווי הנכסים של החברה־הבת המגייסת עומד על 219 מיליון דולר עם הון עצמי של 163 מיליון דולר, והיא מביאה לישראל את עיקר הנכסים שבבעלותה, מתוכם נדל"ן להשכרה שבבעלותה בשווי 75 מיליון דולר והשאר השקעות בחברות כלולות, עם אחזקה של פחות מ־50% בנכסים אלו שאינם מאוחדים לדו"חות הכספיים שלה. מדובר ב־19 נכסים בשש מדינות שונות בארה"ב. 13 מהם הם מקבצי דירות למגורים, שני מלונות, מבנה משרדים ומרכז מסחרי – שניהם בעיר ניו יורק.

ההכנסה התפעולית הנקייה מהשכרת נכסים (NOI) של החברה בינואר־ספטמבר 2014 עמדה על 8.4 מיליון דולר. שיעור המינוף של החברה (LTV) עומד, נכון להיום, על 42%, יחס הנחשב לנמוך ביחס לחברות נדל"ן מניב. החברה מציינת כי תשלם דמי ניהול של 200 אלף דולר בשנה לחברה־האם שלה ג'י.אף.איי. 

ניו יורק, צילום: אי פי איי ניו יורק | צילום: אי פי איי ניו יורק, צילום: אי פי איי
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות