אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חדש מגוגל: Android Pay - פלטפורמת תשלום מאובטחת במובייל

ברצלונה 2015

חדש מגוגל: Android Pay - פלטפורמת תשלום מאובטחת במובייל

בעקבות הצלחת אפל פיי, מרחיבה גוגל את שירותי התשלום שהיא מציעה למפתחים. התפיסה של גוגל שונה משל אפל, שפיתחה כלי תשלום אחוד - ומתבססת על השקת פלטפורמה שתאפשר לחברות לבנות בעצמן כלי סליקה

03.03.2015, 13:12 | הראל עילם

גוגל מציגה את התשובה שלה לשירות התשלומים של אפל: Android Pay, פלטפורמה עבור מפתחי אפליקציות אנדרואיד שאמורה להקל עליהם לשלב פונקציונליות של ביצוע תשלומים ביישומים ובמכשירים.

קראו עוד בכלכליסט

הפלטפורמה נחשפה אתמול בנאומו של סונדאר פיצ'אי, סגן נשיא בכיר בחברה שאחראי על כרום, אנדרואיד וגוגל Apps, בכנס המובייל שנערך בימים אלו בברצלונה.

גוגל מרחיבה את שירותי התשלום באנדרואיד, צילום: ניצן סדן גוגל מרחיבה את שירותי התשלום באנדרואיד | צילום: ניצן סדן גוגל מרחיבה את שירותי התשלום באנדרואיד, צילום: ניצן סדן

בניגוד לאפל פיי, שמציע פתרון כולל לכל תהליך התשלום, אנדרואיד פיי משאיר חלק ניכר מהעבודה לבעלי העסקים ומפתחי צד ג', כאשר החלק של החברה מתמצה בטיפול באחסון המאובטח של פרטי אמצעי התשלום על גבי מכשיר הטלפון ובתשתית שמאפשרת לאפליקציות לקרוא אותו בצורה בטוחה. עבור משתמש הקצה, עם זאת, השימוש אמור להיות דומה ולאפשר תשלום בבתי עסק באמצעות קירוב המכשיר להתקן אלחוטי בטכנולוגיית NFC שיימצא בקופה ואישור העסקה על גבי המסך.

כדי להגן על פרטי המשתמש, המערכת תיצור חתימת זיהוי נפרדת לכל עסקה כך שניתן יהיה להעביר את פרטי העסקה אל קורא הכרטיסים בקופה מבלי לחשוף את מספר כרטיס האשראי ופרטים מזהים אחרים ליירוט דיגיטלי על ידי האקרים. אפל וסמסונג מיישמות טכניקה דומה בשירותים המקבילים שלהן. בנוסף, היא תאפשר שימוש בזיהוי על ידי טביעת אצבע במכשירים התומכים בכך.

גוגל מציעה מאז 2011 את אפליקציית ושירות התשלומים גוגל Wallet, פלטפורמה שמציעה חלק מהיכולות של אפל פיי ושל הפלטפורמה החדשה, אבל לא זכתה להצלחה בקרב המשתמשים ובתי עסק.

הארנק הסלולרי של גוגל הארנק הסלולרי של גוגל הארנק הסלולרי של גוגל

בשלב זה החברה טרם הציגה לוח זמנים להשקת השירות החדש, וכרגע אין לו אפילו דף רשמי באתר החברה, אבל כפי הנראים היא תחשוף מידע מפורט יותר בכנס המפתחים הקרוב שלה, שייערך בחודש מאי הקרוב.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות