אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
Waze הופכת לאפליקציית ברירת מחדל באנדרואיד צילום: בלומברג

Waze הופכת לאפליקציית ברירת מחדל באנדרואיד

גוגל הודיעה שתאפשר ליצרניות הטלפונים והטאבלטים להתקין מראש את שירות הניווט הפופולרי, כפי שמותקנות אפליקציות כג'ימייל או יוטיוב. מדובר במהלך שעתיד להגדיל משמעותית את שיעור השימוש בווייז

04.03.2015, 12:41 | ניצן סדן
כשנתיים לאחר שנרכשה בידי גוגל ב-1.1 מיליארד דולר, הופכת ווייז לאפליקציית-בית באנדרואיד: החברה הודיעה כי ענקית הטכנולוגיה תאפשר ליצרניות המכשירים להתקין מראש את אפליקציית הניווט במכשירי האנדרואיד שהן מוכרות.

קראו עוד בכלכליסט

לא מדובר בהתקנת חובה, כפי שדורשת גוגל מיצרניות המכשירים כשמדובר ביישומים כג'ימייל או גוגל Maps, אך לפי הערכות, היצרניות יכללו את וויז במכשירים פשוט משום שאין להן שירות ניווט דומה משלהן.

אפליקציית ווייז אפליקציית ווייז אפליקציית ווייז

האפליקציה הפופולרית מתחרה במידת מה, בגוגל Maps שגם לה אפשרות ניווט רכוב וכבר כוללת מספר רכיבי קוד שמקורם בווייז. אך לווייז מספר יכולות שאין לגוגל Maps, מה שמדגיש את יתרונה וככל הנראה יגדיל את שיעור השימוש. עוד גורם שיוכל להתקין מראש את האפליקציה בקלות הוא ספקיות הסלולר למיניהן, שעדיין מוכרות יותר מכשירים מחנויות ורשתות שיווק בשווקים מסוימים - ביניהם ישראל.

דובר ווייז אמר אמש בתערוכת הסלולר של ברצלונה כי כל חברה שמחברת את משתמשיה לווייז תתרום משמעותית לכל יתר המשתמשים, לאור האלמנט החברתי שבאפליקציה: אחוז גדול מהאוכלוסיה יקבל גישה למידע על כבישים חסומים, סיכוני דרך ומידע שימושי נוסף בזמן אמת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

18 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

15.
הפסקתי להשתמש בווייז
בתור ווייזר פעיל (לשעבר), שהיה אחראי על שני אזורים במפה, ביום שהודייעו על המכירה לגוגל הרגשתי שניצלו אותי. עזבו את הניצול. עצם המעבר של הנתונים לגוגל, חברה שכל מהותה לאגור את המידע הפרטי שלנו, הדליק לי נורה אדומה, ומאז ניתקתי את הווייז מהמשתמש שלי (השתמשתי בתור אנונימי). היום, חזרתי לשיטה הישנה והטובה, שבה צריך לזכור את המסלול. הגעתי למסקנה, שבשעות הפקקים, לכולם יש פקקים, כי כולם באותם הפקקים (בזכות וויז), אז אין שום ערך מוסף בכל הקשור לנסיעה מהירה. כיום, השימוש היחיד שלי הוא כשאני בנסיעות ארוכות, שם אני מקבל דיווחים על משטרות ומצלמות. זהו. יש תוכנות ניווט אוף ליין טובות יותר וחסכוניות יותר בסוללה.
06.03.15
לכל התגובות