אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דירקטור לשעבר בבזק דורש בביהמ"ש לדחות ההצבעה על עסקת בזק-yes צילום: יובל חן

דירקטור לשעבר בבזק דורש בביהמ"ש לדחות ההצבעה על עסקת בזק-yes

בהמרצת פתיחה שהוגשה לביהמ"ש דורש הדירקטור, המחזיק במניית בזק, להקפיא את אישור עסקת בעלי העניין שבה רוכשת החברה מניות יס של יורוקום; בזק: "מדובר בתובע סידרתי המנסה ללא הצלחה פעם אחר פעם לנגח את בזק"

04.03.2015, 16:28 | רחלי בינדמן

דירקטור לשעבר המחזיק במניות בזק הגיש בהליך המרצת פתיחה לבית המשפט דרישה להורות על דחיית אסיפת בעלי המניות של בזק, במסגרתה נדרשים בעלי המניות להצביע על הסכם בזק-yes - עסקת בעלי העניין שבמסגרתה תרכוש בזק את מניות יס המוחזקות על ידי בעלת השליטה בשתי החברות, קבוצת יורוקום של אלוביץ'.  

קראו עוד בכלכליסט

בעל המניות שהגיש את ההמרצה, אבי ברק, מחזיק במניית בזק למעלה מ-20 שנה, שכיהן בעבר כדירקטור בחברה (בין השנים 1997-2005) וכן כדירקטור בחברת יס. ברק מיוצג על ידי עורכי הדין אופיר נאור ורנן גרשט ועו"ד עדי גרנות ממשרד גרשט-נאור.

ברק דורש מבית המשפט להורות לאלתר על דחיית מועד האסיפה, שנועדה להתקיים ב-23 במרץ, באופן "שיאפשר לבעלי המניות שהות מספקת לבחינת המידע והנתונים הרבים הדרושים לקבלת הכרעה מושכלת, לרבות באמצעות היעזרות במומחים ואנשי מקצוע".

עוד נדרש מבית המשפט להורות כי בספירת הקולות בהצבעה לא יימנו הקולות של בעלי המניות בבזק המחזיקים במקביל במניות או באג"ח של בעלות השליטה בבזק (במישרין או בעקיפין) ובהן חברת בי קומיוניקיישנס, ואנטרנט גולד קווי זהב "באשר מצביעים אלו מצויים בניגוד עניינים מובנה בשל ההחזקות הצולבות", בניסוחה של ההמרצה.

שאול אלוביץ שאול אלוביץ' שאול אלוביץ

 "במסגרת עסקת בעלי העניין, עתיד בעל השליטה בחברה, שאול אלוביץ', לחלץ מקופת בזק 680 מיליון שקל במזומן ועד 1.05 מיליארד שקל, שישמשו ככל הנראה כמקור נוסף לפירעון התחייבויותיו בחברות מעלה הפירמידה העסקית הממונפת שלו" נכתב בהמרצת הפתיחה.

ברק מדגיש בבקשה כי מדובר בעסקת בעלי העניין הגדולה ביותר שהתרחשה אי פעם בשוק ההון הישראלי. "בזק מחזיקה ממילא ב-50% ממניות YES, חברה גרעונית במשך שנים שהישרדותה תלויה רק בהלוואות בעלים. בידי בזק האופציה לממש ללא תמורה עוד כ8.5% ממניות YES על דרך של המרת הלוואות בעלים ולהכווין כבעלת שליטה את כל מהלכיה של חברת יס. למרות זאת לפי העסקה עתידה בזק להוציא מקופתה סכומי עתק במסגרת עסקה שתנאיה לא ודאיים וכפופים למשתנים רבים שטרם הובהר אם בסופו של יום מדובר בעסקה הוגנת וכדאית מבחינתה", נכתב עוד בהמרצת הפתיחה.

מבזק נמסר בתגובה: "החברה לא קיבלה כל תביעה בעניין, וכלל הנראה התובע החליט (שוב) לפנות תחילה אל התקשורת בעניין. אם אכן הוגשה תביעה זאת, הרי שמדובר בתובע סידרתי המנסה ללא הצלחה פעם אחר פעם לנגח את בזק באמצעות הליכים משפטיים. פעם אחר פעם אותו תובע סידרתי נכשל כשתביעותיו נדחות ע"י בית המשפט. אנו משוכנעים שמקרה זה לא יהיה שונה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות