אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תורת הפערים בגולף: השכר קפא, מספר עובדי שכר המינימום בחברה גדל צילום: אסנת רום

תורת הפערים בגולף: השכר קפא, מספר עובדי שכר המינימום בחברה גדל

שכרו של אלי מיזרוח, שהחל לנהל את הקבוצה בשנה האחרונה, עומד על 148 אלף שקל, וזאת ביחס ל־265 אלף שקל של קודמתו. השכר הממוצע לעובד ירד ב־1%

05.03.2015, 10:12 | רעות שפיגלמן

השנה שבה אילנה קאופמן סיימה את תפקידה כמנכ"לית גולף והוחלפה על ידי אלי מיזרוח עמדה בסימן קיצוץ בשכר הבכירים ושיפור ביחס בין עלות השכר של המנכ"ל לעומת השכר הממוצע של עובד בחברה.

יחד עם זאת, השכר הממוצע של העובדים רשם ירידה קלה של 1%. עוד נתון ראוי לציון ביחס למצב העובדים בחברה הוא שמרביתם, כך על פי הדו"חות הכספיים מועסקים במשרה חלקית. נכון לתום 2014 מועסקים בחברה כ־2,096 עובדים, לעומת 1843 עובדים בשנה שקדמה לה. הגידול בכמות העובדים ברובו עקב פתיחתן של חנויות חדשות והוספת פעילות כיתן לרשת.

כ־885 עובדים הועסקו ב־2014 בשכר מינימום, זאת בהשוואה ל־797 עובדים ב־2013 (במונחי משרות). בשנת 2014 עמד השכר הממוצע על 5,769 שקל לעומת שכר של 5,826 בשנה שלפניה. החברה מציינת בדוחותיה שהעניקה לפי שיקול דעתה בונוסים שונים למנהלי החנויות ולעובדי המטה בהתאם לתוצאות הכספיות של הקבוצה.

קבוצת גולף סיימה את 2014 עם ירידה ברווח התפעולי והנקי. החברה הרוויחה כ־35.7 מיליון שקל בשנה שהחלה להפעיל בה 25 סניפי כיתן, רכשה מותגים בולטים כמו טופשופ ומיס סלפרידג, ופתחה 18 חנויות והצטרפו אליה 253 עובדים.

שכרו של המנכ"ל ירד ב־45% לעומת שכרה החודשי של המנכלית לשעבר, אילנה קאופמן. שכרו החודשי של מיזרוח ב־2014 עמד על 148 אלף שקל לעומת 265 אלף לקאופמן. גם שכרם של חמשת הבכירים ירד משמעותית עם 5.5 מיליון שקל לעומת 7.2 מילין שקל.

שכרו של מיזרוח מורכב מדמי ניהול, מענק ואופציות. מכיוון שגולף מעסיקה אותו דרך חברה שנמצאת בבעלותו היא משלמת לו דמי ניהול שעומדים על 98 אלף שקל לחודש.

בנוסף קיבל המנכ"ל מיזרוח מענק בסכום של 137 אלף שקל ועוד כ־414 אלף שקל באופציות.

שכרו החודשי של מנכ"ל גולף לצורך חישוב יחס הפי, חושב בהנחת עבודה של 12 חודשי שכר.

בשורה התחתונה

הפער בין עלות שכר המנכ"ל לעלות השכר הממוצעת בחברה ירד מפי 46 לפי 29, כתוצאה מחילופי העובדים בחברה. עם זאת, השכר הממוצע של העובדים נמצא בירידה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

תגובה אחת לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

1.
השכר הקפוא .
משכורות הרעב. ושם התןאר בונום.אחיזת עניים .אשמח שתכתוב עובדות גולף בקניונים מזה שנים ובכל הרשתות אשמח שתקרא לזה שוק העבדות המודרני בישראל .בימי שישי עובדים עד 3 ואים איזה חסרת לב מגיעה בדקה ל3.נמצא עצמנו מתחילות מחדש כאילו שאין לנו חיים .איפה זה כתוב בפרט בחורף שצריכים וחייבים לעבוד עד 3.אין כמעט דתיות ברשת אים בכיפורים היה מותר לעבוד היינו עובדות .מכירות כסף מהבוקר עד הערב .עוד חנות עוד חברה .מה נותן כל השוויץ הזה ..רק קורבנות ...משכורות רעב אין למי להתלנון .כי לרוב לבסוף אתה לא רצוי.וכך מחליפים אותנו כמו גרביים .שום כבוד וערך אין .אתה מספר בכניסה והיציאה .שוק העבדות כמעט בכל הרשתות .התחרות מחקה להם את האדם והאונושיות .בושה .מי יגין מי ...מקווה שבנייני הקלפים ירעדו באיזה יום ראה ערך נוחי דנקנר ..גם מגיע יומם ...רוחלה שוב אין מי שישמע אותנו אנחנו ב שוק העבדות...מלשון עבדים מודרנים ... כי הרוב זה נשים ..אנחנו עוד מספר בכוח אדם ...
רוחלה  |  06.05.15