אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מהלך אורגני: עדן טבע מרקט תתרחב רק דרך מגה צילום: נמרוד גליקמן

בלעדי לכלכליסט

מהלך אורגני: עדן טבע מרקט תתרחב רק דרך מגה

הרשת האורגנית נאלצת להקפיא את תוכניותיה לפתיחת חנויות עצמאיות ובמקום זאת תפתח מחלקות בתוך סניפי הרשת האחות מגה, שבעצמה נאלצת לסגור סניפים

05.03.2015, 08:39 | נורית קדוש

רשת המזון האורגני עדן טבע מרקט נערכת להתרחבות שלא דרך פתיחת חנויות חדשות. ל"כלכליסט" נודע כי רשת המזון האורגני שבשליטת אלון רבוע כחול (51%) מקפיאה את תוכניותיה לפתיחת חנויות עצמאיות של המותג ונערכת להתרחב באמצעות כניסה לחנויות השכונתיות של מגה. בתום פיילוט שערכה בשני סניפי מגה בעיר בשוהם ובתל אביב, צפויה עדן טבע מרקט לפתוח בתוך שלוש שנים מחלקות אורגניות בתוך כ־50 סניפי הרשת בהשקעה של כ־10 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

כבר בשבוע הבא תיפתח מחלקה אורגנית של עדן טבע מרקט בסניף מגה בעיר בשכונת נווה אמירים בהרצליה. אחרי חג הפסח תפתח הרשת מחלקות אורגניות בסניפים העירוניים בקנון ערים בכפר סבא, בקניון עיר ימים בנתניה, בסניף פארק רעננה ובסניף האודיטוריום בחיפה. "כרגע אין תוכנית לפתיחת חנויות עצמאיות כי זה כרוך בהשקעות של 5–10 מיליון שקל לחנות. את ההתרחבות נעשה באמצעות פתיחת עדן במגה, שזה קונספט של 'חנות בתוך חנות', בסניפים הגדולים של הרשת תחת מותג YOU ובאמצעות הכניסה לסניפים העירוניים הקטנים", הסביר גיא פרוביזור, מייסד, שותף (49%) ומנכ"ל הרשת. לדברי פרוביזור, עדן טבע רווחית ותממן את ההשקעה בהתרחבות בסניפי מגה מהתזרים השוטף של עדן.

מנכ"ל עדן טבע מרקט, גיא פרוביזור. ממשיך לפזר הבטחות, צילום: איל פישר מנכ"ל עדן טבע מרקט, גיא פרוביזור. ממשיך לפזר הבטחות | צילום: איל פישר מנכ"ל עדן טבע מרקט, גיא פרוביזור. ממשיך לפזר הבטחות, צילום: איל פישר

להערכתו, מדובר על השקעה של 100–200 אלף שקל בפתיחת מחלקה על שטח של 40–100 מ"ר. "אני מסמן בימים אלו את אזורי הביקוש המשמעותיים ביותר ומעריך שלפחות ב־50 חנויות עירוניות יש ביקוש רב למוצרים שלנו. המחלקות יהיו על שטח לא גדול, בגלל מגבלות השטח של הסניפים העירוניים, אבל יכללו מוצרים אורגניים, אקולוגיים, טבעוניים וכן פירות וירקות אורגניים. נציע באמצעות המחלקות האלו מגוון מוצרים ללא גלוטן ומוצרים נוספים שמגה לא מציעה היום". פרוביזור טוען עוד כי קונספט "מתחמי בריאות" בא להשלים פריסה מהירה של "עדן טבע מרקט" בתוך הערים.

עדן טבע מרקט בסניף של מגה. "כך נחשוף קהל חדש למוצרים שלנו", צילום: מורג ביטן עדן טבע מרקט בסניף של מגה. "כך נחשוף קהל חדש למוצרים שלנו" | צילום: מורג ביטן עדן טבע מרקט בסניף של מגה. "כך נחשוף קהל חדש למוצרים שלנו", צילום: מורג ביטן

בכוונת פרוביזור לפתוח מחלקות אורגניות גם בסניפים הסמוכים לחנויות עצמאיות של המותג. כך לדוגמה, בכוונתו לפתוח מחלקה בסניף מגה באבן גבירול, מרחק הליכה מסניף עצמאי של עדן טבע מרקט בגן העיר בתל אביב. "המחלקה בסניף תשרת צרכנים באופן אחר מהחנות העצמאית שמשרתת קהל קבוע. מדובר במחלקה שתגדיל את המכירות שלנו, מכיוון שהיא תחשוף קהל חדש למוצרים שלנו".

את תשעת החודשים הראשונים של השנה חתמה רשת מגה מקבוצת אלון רבוע כחול עם ירידה בשיעור 8.2% במכירות שהסתכמו ב־4.43 מיליארד שקל. הרשת חתמה את התקופה עם הפסד תפעולי מפעילות שוטפת בגובה כ־3 מיליון שקל. זאת בניכוי הכנסות חד פעמיות ממכירת סניפים ומתחם שהיה בבעלותה שסווגו תחת הרווח התפעולי.

לפני כחודשיים נחשף ב"כלכליסט" כי תוכנית ההבראה של מגה, במסגרתה מכרה במהלך השנה חלק מסניפיה, אילצה את עדן טבע מרקט לבצע ארגון מחדש בסניפיה. במסגרת זאת סגרה בחודש דצמבר ארבעה סניפים שפעלו במתכונת "חנות בתוך חנות" בסניפי מגה שנמכרו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות