אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מבוכת ענק לממשלת מצרים: סרטון פורנו צולם ליד הפירמידות

מבוכת ענק לממשלת מצרים: סרטון פורנו צולם ליד הפירמידות

בעוד מצרים נערכת לכינוס הכלכלי בשארם א-שיח', הרחוב המצרי כמרקחה סביב הסרטון. היום הודה שר העתיקות כי השמועות על עצם קיומו נכונות. האם השלטון ידע והעלים עין?

05.03.2015, 19:34 | דורון פסקין

מצרים נערכת כבר מזה זמן לכינוס הכלכלי שיתקיים בשארם א-שייח' באמצע החודש הנוכחי. שלטונו של הנשיא עבד אל-פתאח א-סיסי מייחס לכינוס הזה חשיבות אדירה. במדינה מאמינים כי הוא ישיב מחדש את מצרים למפת ההשקעות העולמית, אך חוששים כי ארגוני הטרור ובראשם "האחים המוסלמים" על כל שלוחותיו ינסו לטרפד את הצלחת הכינוס באמצעות פיגועים.

קראו עוד בכלכליסט

אולם, במקום לעסוק בוועידה הממשמשת ובאה, ניחתה על ממשלת מצרים מכה כואבת ברחוב המצרי. מה שהחל כשמועות התברר עד מהרה כדבר נכון: היום (ה') הודה שר העתיקות ממדוח דמאטי כי באזור הפירמידות צולם סרטון פורנוגרפי קצר. מסתבר שהסרט צולם בעבר והועלה לאינטרנט לראשונה לפני כ-9 חודשים.

 , צילום: אי פי אי צילום: אי פי אי  , צילום: אי פי אי

השר המצרי טוען כי מדובר בהפקה בלתי חוקית של חברה מרוסיה, אך במצרים מתקשים להאמין לגרסה זו. כך למשל אוסמה כראר, "מתאם החזית העממית להגנה על העתיקות במצרים" רומז בבירור כי מדובר במעשה שהיה בידיעת השלטונות. לדבריו, בשנת 1997 כבר אירע מקרה דומה באזור הפירמידות. עוד טוען כראר כי למרות שהשקיעו בהתקנת מצלמות אבטחה באתר הפירמידות כ-3 מיליון דולר, הן לא מופעלות מסיבות לא ברורות. כראר גם רמז כי שר העתיקות הנוכחי דמאטי כשל באופן מחפיר בתפקידו הקודם כמנהל "המוזיאון המצרי" ולכן מפתיעה בחירתו לתפקיד.

עתה גם מסתבר כי כבר בינואר 2014 הגיש עו"ד מצרי תביעה משפטית כנגד משרד העתיקות המצרי, בטענה כי המשרד העניק אפשרות לצלם סרטים "בלתי מוסריים" באתר הפירמידות ולפגוע בשמה הטוב של מצרים.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות