אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קרדן אן.וי: הושלמה העסקה למכירת 75% מפעילות תשתיות המים בסין צילום: עמית שעל

קרדן אן.וי: הושלמה העסקה למכירת 75% מפעילות תשתיות המים בסין

הרוכשת, חברת CGGC, העבירה כ-68 מיליון דולר ואמורה להעביר 7.5 מיליון דולר נוספים בהמשך; יתר המניות יימכרו עד סוף יוני תמורת 26 מיליון דולר

07.03.2015, 11:22 | גולן חזני
קרדן אן.וי השלימה את העסקה למכירת 75% מ-KWIG, פעילות תשתיות המים שלה בסין. הרוכשת, חברת CGGC העבירה לתהל נכסים, החברה הבת של קרדן, כ-68 מיליון דולר ואמורה להעביר 7.5 מיליון דולר נוספים תוך 10 ימים כשהסכום הכולל יהווה תמורה בחלק הראשון של העסקה בו רוכשים הסינים 75% מהמניות. בשלב השני, צפויה תהל למכור עד סוף יוני את יתרת המניות (25%), תמורת כ-26 מיליון דולר.  

קראו עוד בכלכליסט

העסקה מניבה לקרדן רווח נטו של 5 מיליון יורו לאחר שהרוכשים פרעו את הלוואות הבעלים שהועמדו ל- KWIG ע"י חברות בקבוצת קרדן, בהיקף של כ-48.5 מיליון דולר. מימוש האחזקה ב-KWIG מצטרף למימוש נוסף בסין, עליו הודיעה קרדן אן.וי בדצמבר 2014, במסגרתו מכרה החברה הנכדה קרדן לנד צ'יינה (KLC) את כל אחזקותיה (50%) בחברה המחזיקה בקניון "גלריה צ'נגדו" בסין לשותפתה בחברה, BVI, תמורת כ-72.6 מליון יורו. שתי העסקאות נכללות בתוכנית המימושים שעליה הצהירה קרדן אן.וי, כחלק מתוכניתה להמשיך לעמוד בתשלומים לבעלי אגרות החוב.

המימושים נעשו במסגרת ההגעה של קרדן להסדר חוב עם מחזיקי האג"ח שלה על חוב של 345 מיליון יורו. מתווה ההסדר מבוסס על דחייה של שנתיים בתשלומי קרן אגרות החוב בתמורה להקצאה של 12% ממניותיה של קרדן אן.וי לבעלי אג"ח, העלאת הריבית על האג"ח ב־1.875% לשנה בתקופת דחיית תשלומי הקרן עליהן, ערבות של 100 מיליון יורו שתיתן החברה הבת קרדן לנד צ'יינה לבעלי האג"ח ושעבוד שתרשום קרדן אן.וי על כל נכסיה לטובת בעליהן.

קרדן הודיעה גם על שינויים בצמרת קרדן לנד צ'יינה (KLC), זרוע הנדל"ן בסין של קרדן אן.וי. יו"ר קרדן לנד צ'יינה ויו"ר KWIG, אלון שלנק, וארז אפלרוט, מנכ"ל KLC ודירקטור ב-KWIG, שפיתחו את פעילות הקבוצה בסין וניהלו אותה בתשע השנים האחרונות, פרשו. וולטר ואן דאם, מנכ"ל KWIG הפורש מתפקידו עם מכירתה, ימונה למנכ"ל קרדן לנד צ'יינה. שוקי אורן, מנכ"ל קבוצת קרדן אן.וי, ישמש כיו"ר KLC בנוסף לתפקידיו כיו"ר קבוצת תשתיות המים תהל וקבוצת השירותים הפיננסיים KFS. השניים ייכנסו לתפקידיהם החדשים מ-1 באפריל.

 , צילום: עמית שעל צילום: עמית שעל  , צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות