אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

בחירות 2015

"אנחנו לא מדברים על זהות המדינה, אלא על מצוקות אמיתיות"

עאידה תומא סלימאן מחד"ש, מספר 5 ברשימה המשותפת, התארחה באולפן כלכליסטTV והצהירה כי 15 מנדטים לרשימה הם יעד ריאלי, שיאפשר לקדם תוכנית לפיתוח המגזר הערבי תחת כל ממשלה

07.03.2015, 17:19 | אורי תובל

אחת התופעות המעניינות ביותר בבחירות 2015 היא הרשימה המשותפת המייצגת את הציבור הערבי. העלאת אחוז החסימה הובילה לאיחוד בין המפלגות הערביות, שהסקרים חוזים שיהפוך למפלגה השלישית בגודלה בישראל. באולפן "כלכליסטTV" התארחה מי שתהפוך לחברת כנסת מטעם הרשימה, עאידה תומא סלימאן מחד"ש. הראיון נערך לפני החלטת הרשימה המשותפת שלא לחתום על הסכם עודפים עם מרצ.

עאידה תומא סלימאן. "חסרים בתי ספר", צילום: אוראל כהן עאידה תומא סלימאן. "חסרים בתי ספר" | צילום: אוראל כהן עאידה תומא סלימאן. "חסרים בתי ספר", צילום: אוראל כהן

"אנחנו דורשים זכויות בסיסיות. שיהיו לילדים בתי ספר – זה זכות בסיסית במדינה דמוקרטית", אמרה סלימאן. "סוג השלטון בישראל וזהות המדינה - על זה אנחנו לא מדברים כרגע, אלא על מצוקות אמיתיות שלא יובילו לשום מקום טוב. האם כאזרחית ערבייה במדינה אין לי זכות יותר מיהודי אמריקאי שמחכה שפעם יעלה לפה?"

היא הוסיפה כי מטרת האיחוד היא לשכנע את הממשלה שתקום ליישם את התוכנית של הרשימה לשיקום המגזר הערבי. "אם נהיה חלק מגוש חוסם - נשתמש בכוח הזה למימוש הדרישות. ואם לא, נהיה המפלגה הגדולה באופוזיציה ונשפיע מראשות ועדות בכנסת".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

29 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

לכל התגובות