אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרשת העלמות המס: עוד תביעה נגזרת נגד בכירי לאומי - הפעם בניו יורק צילום: אוראל כהן

פרשת העלמות המס: עוד תביעה נגזרת נגד בכירי לאומי - הפעם בניו יורק

בבנק ציינו כי יבקשו מביהמ"ש האמריקאי לדחות את התביעה על הסף - מאחר שכבר הוגשו שתי תביעות נגזרות דומות לבית המשפט המחוזי בתל אביב

07.03.2015, 18:14 | תומר ורון

 תביעה נגזרת נוספת הוגשה נגד בנק לאומי. מדובר בתביעה הנגזרת השלישית שמוגשת נגד הבנק בפרשת סיוע העלמות המס ללקוחותיו אלא שהפעם היא הוגשה לבית המשפט העליון במדינת ניו יורק. 

קראו עוד בכלכליסט

בנק לאומי חתם בדצמבר האחרון על הסדר עם הרשויות האמריקאיות בו הודה כי סייע ללקוחותיו להתחמק מתשלום מסים כנדרש בארצות הברית. הבנק שילם על כך קנס כבד של 1.5 מיליארד שקל, והוציא כ-200 מיליון שקל נוספים על עורכי דין ורואי חשבון.

ביום חמישי האחרון הגיש בעל מניות בבנק, תושב ישראל, בקשה לתביעה נגזרת בשם לאומי ארה"ב נגד 61 דירקטורים נושאי משרה בכירים בעבר ובהווה. כאמור, נגד הבנק תלויות כיום שתי בקשות לתביעות נגזרות באותו נושא.

גליה מאור ואיתן רף, צילום: אוראל כהן גליה מאור ואיתן רף | צילום: אוראל כהן גליה מאור ואיתן רף, צילום: אוראל כהן

בלאומי ציינו כי יבקשו מביהמ"ש האמריקאי לסלק את התביעה על הסף, וזאת מכיוון שהוגשו כבר שתי תביעות נגזרות דומות לבית המשפט המחוזי בתל אביב ומכיוון שבעל המניות הוא תושב ישראל ומניות בנק לאומי נסחרות בבורסה בתל אביב בלבד.

הבנק ביקש לאחרונה להקים ועדת תביעות בלתי תלויה שתטפל בנושא ותבחן את אופן ההתנהלות הבנק לרבות ההתנהלות המומלצת אל מול בכיריו ובימים הקרובים השופט חאלד כבוב ייתן את הכרעתו בנושא ויפסוק האם הוא מאפשר לוועדה לנהל את הבדיקה עבור הבנק ולעכב הליכים למשך ארבעה חודשים בתביעות הנגזרות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות