אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כחלון: "אם אכשל כשר אוצר לא אבוא ואתבכיין 'אכלו לי, שתו לי', אין תירוצים" צילום: עמית שעל

כחלון: "אם אכשל כשר אוצר לא אבוא ואתבכיין 'אכלו לי, שתו לי', אין תירוצים"

יו"ר מפלגת כולנו תקף את שר האוצר לשעבר, יאיר לפיד בכנס המרכז הבינתחומי; קודם תקף יו"ר המחנה הציוני את הסרטון שפרסם הליכוד על 'נפגעי נתניהו': "השוואת עובדים הנאבקים על מקור פרנסתם ללוחמי חמאס היא בזויה"

08.03.2015, 12:25 | רוני זינגר

"אני מתחייב להקמת שולחן עגול שבו ישבו נציגי הממשלה, ההסתדרות והמעסיקים והם ינווטו ביחד את צורכי המשק. את זה אני אומר על רקע תמיכתנו בעבודה המאורגנת ונפעל כדי לשמור על עובדים שזקוקים להגנה כמו עובדים סוציאליים, מורים ורופאים", כך אמר הבוקר יו"ר המחנה הציוני יצחק הרצוג בכנס דמוקרטיה שמתקיים במרכז הבינתחומי בהרצליה.

קראו עוד בכלכליסט

הרצוג התייחס לסרטון הליכוד שפורסם ביום חמישי האחרון, ובו התגאה הליכוד בפירוק ועדי עובדים שונים. "הסרטון של הליכוד בזוי. בזויה ההשוואה של עובדים שנאבקים על מקור פרנסתם ללוחמי חמאס. אני מאמין בעבודה המאורגנת - והיא טובה לישראל, היא שומרת על עובדים במקומות עבודה מול כוח חזק מהם. העבודה המאורגנת היא שבנתה מעמד בינוני חזק. עם זאת אני נגד עבודה מאורגנת מושחתת, ואותה צריך לעקור מהשורש". הרצוג התחייב כאמור להקמת צוות משותף עם ההסתדרות והמעסיקים כדי לדאוג לאותם עובדים "הזקוקים לעבודה מאורגנת".

בהמשך הכנס תקף יו"ר מפלגת כולנו, משה כחלון, את שר האוצר לשעבר, יאיר לפיד: "צריך לקחת אחריות ואני במקומו לא הייתי מחכה שיפטרו אותי, קום תתפטר!", אמר והוסיף: "אם אכשל כשר אוצר לא אבוא פעם נוספת. לא אתבכיין לכם: 'לא אפשרו לי, לא נתנו לי, אני צריך עוד קצת זמן'".

מימין: ציפי לבני ויצחק הרצוג, צילום: שאול גולן מימין: ציפי לבני ויצחק הרצוג | צילום: שאול גולן מימין: ציפי לבני ויצחק הרצוג, צילום: שאול גולן

מונופול גז? "עלינו לשים מולנו את עתידו של הציבור"

בהמשך נשאלו הרצוג ושותפתו, ציפי לבני, בנוגע לעמדתם בנושא הגז הטבעי, ושניהם חזרו ואמרו כי עמדתם היא שיש "לקיים פיקוח ממשלתי הדוק על מחירי הגז", אמר הרצוג ואילו לבני הוסיפה "מדינה חייבת לקיים התחייבויותה אבל כהנהגה עלינו לשים מולנו את עתיד הציבור ואת המחיר שהוא ישלם כתוצאה מקיומו של מונופול. החכמה היא לעשות את זה מראש ולא להתחייב למונופול".

בנוסף, הרצוג חזר והצהיר כי אין בכוונתו להעלות מסים, פרש בקצרה את תכניתו הכלכלית של המחנה הציוני שעלותה עומדת על כ-7 מיליארד שקלים. "התכנית שלנו ממוקדת - היא כוללת תכנית דיור מרחיקת לכת, דיור בר השגה - אזרחים יוכלו לשכור דירות ל-25 שנה בשכירות נמוכה, ובסוף התקופה יהיה אפשר לרכוש את הדירה במחיר מוזל. המדינה תבנה באמצעות יזמים עשרות אלפי דירות לפי מודל שעובד בהצלחה במקומות רבים בעולם, המדינה תיתן את הקרקע בחינם - היזמים בונים עליה והמדינה משכירה את הדירות עד לעשירון ה-6, כלומר מי שמרוויחים עד 15 אלף שקל. אנחנו נמחוק את מעמד מורי הקבלן ונהפוך אותם לעובדי מדינה מלאים, נעלה את הכנסת האמהות החד הוריות, נעניק דמי אבטלה לעצמאיים, נמחק את החרפה של עוני בקרב קשישים שחייםפ רק מקבצת זקנה וניתן להם קצבה נוספתף נחזק את מערכת הבריאות במיליארד וחצי לשנה, ונשנה לראשונה את מעורבות הממשלה בתוצר: נעלה את השתתפות המדינה בתוצרת - מ-35% ל-40% כי לפיד וביבי לפני שנה תיקנו את כלל ההוצאה ומחקו 10 מיליארד שקלים שמגיעים לאזרחים".

"אם אכשל כשר אוצר לא אתבכיין"

בהמשך עלה לבמה יו"ר מפלגת כולנו, משה כחלון, שיצא במתקפה חריפה נגד שר האוצר לשעבר, יאיר לפיד: "אני, שלא כמו מישהו אחר, לא מתכוון להתמודד פעם נוספת אם אכשל. אני מתחייב כאן ועכשיו שאם אכשל כשר אוצר לא אבוא פעם נוספת. לא אתבכיין לכם: 'לא אפשרו לי, לא נתנו לי, אני צריך עוד קצת זמן'…. אין תירוצים".

כחלון המשיך: "צריך לקחת אחריות ואני במקומו לא הייתי מחכה שיפטרו אותי, קום תתפטר", אמר מבלי להתייחס לשמו המפורש של יאיר לפיד.

"לא יהיה אצלי מועד ב׳. צריך לדעת לקחת אחריות. אל תגיד לא נתנו לי - תגיד נכשלתי". כחלון הוסיף ואמר כי, "אם אני רוצה לקבל את משרד האוצר אני יכול לקבל אותו בעוד עשר דקות. אני כל הזמן מקבל מסרים - רק תגיד שאתה איתנו ונודיע פומבית שאתה שר האוצר", אמר בהתייחסו לראש הממשלה בנימין נתניהו.

כחלון עוד אמר כי ישנן תכניות טובות בתחומי ההדיור, יוקר המחיה, הפיננסים "אבל אף אחד לא עושה. אפילו לא מדברים. על זה. ריכוזיות בבנקים - המסכנים משלמים עבור החזקים, ואף אחד לא מדבר על זה. בבנקים יש לנו תכנית ברורה להפרדת כרטיסי האשראי בבנקים, זה ייצור עוד מסלולים למתן אשראי. נעשה ביטוח פקדונות, נסיר חסמי כניסה למתחרים נוספים שיוכלו לפתוח בנקים נוספים. למה לא פותחים בנקים? הריכוזיות הזאת. יש קניבליזציה בבנקים אחד אוכל את השני. יש פה כשל שוק ריכוזי שלוקח אלפי שקלים ממשפחה בשנה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

13 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

9.
אשליית הרפורמה בסלולר ומדיניות הכלום ברווחה.=כחלון
תזכירו לנו מי ניכשל כשר רווחה ?? תזכירו לנו מה באאמת עשה כחלון לרווחת החלשים והנזקקים בציבור הישראלי בהיותו שר רווחה ?? על דאגה לחלשים כחלון מדבר ??? עוד גימיק מבית היוצר של כחלון. הוא מוכיח שיעשה הכל כדי להיבחר, חוץ מגניבת המנדטים מהליכוד, אשליית הרפורמה בסלולר ומדיניות הכלום ברווחה. קשקשן פוליטי ובטח בטח לא שר אוצר!!! תשכירו לנו למה ברח כחלון ממשלת ביבי במקום לגלול נחישות ואיתנות ולעשות שינויים לטובת העם ?? על נאמנות והעדר תלונות כחלון מדבר ?? זה האיש שמבטח היום שלא יאשים אף1 ולא יברח בממשלה שלא יתנו לו להיות שר אוצר ?? זה האיש שגם אמר שלא יצליח לעשות כל שינוי בתחום הדיור במהלך 3 חודשים ו/או במהלך קדנצה 1 במממשלה !! יש כאן באתר הקלטת כלכליסט בראיון עם כחלון ...כבל עם ומסכים פשוט בדיחה.
עמירם דהן  |  08.03.15
לכל התגובות