אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בנט נגד לפיד: התנגד להעלות את שכר החיילים; יש עתיד: הבית היהודי בהיסטריה צילום: שאול גולן

בחירות 2015

בנט נגד לפיד: התנגד להעלות את שכר החיילים; יש עתיד: הבית היהודי בהיסטריה

במפלגתו של לפיד דוחים את טענת בנט וטוענים כי יש עתיד הציגה תוכנית להעלאת שכר החיילים ב-700 שקל; ינון מגל בסרטון: "התקשורת לא נתנה קרדיט לבנט על היוזמה להוזיל את מחירי הגבינות הצהובות"

08.03.2015, 19:45 | אורי תובל

ראש הבית היהודי, שר הכלכלה נפתלי בנט המשיך היום (א') במתקפה נגד יש יו"ר יש עתיד יאיר לפיד. בתמונה שפרסם היום בנט בעמוד הפייסבוק שלו, הוא טען שבספטמבר דחה לפיד כשר האוצר על הסף את יוזמת הבית היהודי להעלות את שכר החיילים. כהוכחה, הציג בנט חלק מהמסמך שבו הציע להכפיל את משכורת כל החיילים בשנה השלישית, בעלות כוללת של 800 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

מדוע החליט בנט לתקוף היום דווקא את יש עתיד? בסביבתו של לפיד טוענים כי בנט בהיסטריה מסקרים המראים שיש עתיד נוגסת בכוחו, באופן משמעותי לטענתם. בינואר הציגה יש עתיד תוכנית להעלאת שכר החיילים ב-700 שקל ובמפלגה אומרים כי תמיד תמכו בכך.

בנט לעג לתוכנית של לפיד, שאותה הוא מציג עתה כיוזמה שלו לאחר שעצר את יוזמתו של בנט. מלשכת יו"ר הבית היהודי נמסר כי "איתנו לפיד לא ידבר בססמאות. אנחנו לא הקהל שלו בסינרמה. כדאי שיש עתיד יגיבו באופן ענייני לכשילונם בעליית מחירי הדיור, לעומת הצלחתנו בהורדת יוקר המחיה. עובדות בלבד".

בתשדיר תעמולה נוסף שפרסמה הבית היהודי נטען כי לפיד הציג רק את תוכנית מע"מ אפס, בעוד בנט קידם צעדים כלכליים רבים - בהם ביטול קרטל האגודות לשיווק תוצרת חקלאית, שבירת מונופול המלט של נשר, הורדת יוקר המחיה ב-5%, הבטחת הקמת המפעל של אינטל בקרית גת ועוד.

מימין: נפתלי בנט ויאיר לפיד כשעוד היו "אחים", צילום: נמרוד גליקמן מימין: נפתלי בנט ויאיר לפיד כשעוד היו "אחים" | צילום: נמרוד גליקמן מימין: נפתלי בנט ויאיר לפיד כשעוד היו "אחים", צילום: נמרוד גליקמן

סרט נוסף שהפיצה המפלגה עוסק בהוזלת הגבינות הצהובות (בתחתית הידיעה). בסרטון טוען מועמד הבית היהודי לכנסת, ינון מגל, כי התקשורת לא נתנה קרדיט לשר הכלכלה בנט על היוזמה להוזיל את מחירי הגבינות הצהובות באמצעות מכרז ליבוא גבינות פטורות ממכס, בהיקף של 20% מהשוק.

יש לציין כי מכרזים זהים יוצאים בכל שנה. השנה אמנם נוסף קריטריון חדש, כשהזכייה במכרז נקבעה לפי המחיר הסופי לצרכן, מה שיצר בעייתיות של הסדר כובל בין היבואנים לרשתות השיווק. המכרז כבר נסגר באוקטובר, אולם עד כה טרם הגיעה התוצרת לשווקים.

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות