אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דודו זקן בטיוטה לבנקים: בטלו עמלת צ'ק חוזר והפחיתו עמלת הודעה ללקוח צילום: ענר גרין

דודו זקן בטיוטה לבנקים: בטלו עמלת צ'ק חוזר והפחיתו עמלת הודעה ללקוח

כבר ביולי 2012, כשפרסם את הטיוטה לדו"ח זקן להגברת התחרות במערכת הבנקאית, קרא המפקח על הבנקים להפחית את עמלת הודעה ללקוח, שמחירה עומד על עשרות שקלים - והבנקים התעלמו

08.03.2015, 20:02 | תומר ורון
המפקח על הבנקים דודו זקן שלח טיוטה לבנקים השונים לקראת דיון בוועדה המייעצת של בנק ישראל ובה כוונה להפחתה וביטול של שתי עמלות משמעותיות - עמלת הודעה ללקוח ועמלת צ'ק חוזר.

קראו עוד בכלכליסט

עמלת הודעה ללקוח היא עמלה הנגבית על מכתב שנשלח ללקוח באופן אוטומטי ומתריע על אירועים כמו פיגור בתשלומים, חריגה ממסגרת האשראי או התרעות נוספות. בגין הודעה אוטמטית זו גובה הבנק ישירות מחשבון הבנק של הלקוח עמלה שמחירה עשרות שקלים - מ-50 שקל בבנק הבינלאומי לבין 90 שקל בבנק מזרחי טפחות.

צ צ'ק | צילום: עמית מגל צ

הפיקוח על הבנקים כבר נדרש לעמלה זו בעבר ובטיוטת הביניים לדו"ח ועדת זקן שפורסמה ביולי 2012 הודיע זקן כי אם הבנקים לא יורידו את מחיר העמלה - בנק ישראל יימצא נכון להתערב. כעת, שנתיים וחצי לאחר מכן ולאחר התעלמות מוחלטת של הבנקים מקריאתו של המפקח - שולח זקן טיוטה המכוונת להכניס עמלה זו לפיקוח ולהחיל מחיר מקסימלי של 5 שקלים.

המפקיד לא אשם - ועדיין משלם

בנוסף, הפיקוח מציין בטיוטה, כי בכוונתו לבטל את עמלת צ'ק חוזר מסיבות טכניות - כלומר חזרה של צ'ק שלא באשמתו של המפקיד. כיום עמלה זו נעה בין 20-15 שקל והיא נגבית כאמור על אף כי לא מדובר באשמתו של המפקיד - ועל אף שהבנק גובה עמלה מנותן הצ'ק שאחראי על הטעות.

על זקן ובנק ישראל הופעל בחודשים האחרונים לחץ מצד העמותה לצמצום פערים חברתיים שבראשה עומד יורם מועלמי. מועלמי איים בתביעה לבג"ץ ודרש מבנק ישראל לפעול ליישום קריאתו מדו"ח הביניים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות