אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ראש ממשלת יוון דרש משר האוצר: "מעשים במקום דיבורים" צילום: איי פי

ראש ממשלת יוון דרש משר האוצר: "מעשים במקום דיבורים"

בראיון ל"דר שפיגל" אישר ראש הממשלה: "ביקשתי פחות דיבורים מכל חברי הקבינט, לא רק ממר ורופקיס". גם ביטאון המפלגה השלטת כבר התלונן על חשיפת היתר הרעילה של שר האוצר ודרש: "יאניס, אל תגזים"

08.03.2015, 23:20 | שירות כלכליסט

שר האוצר היווני יאניס ורופקיס, שהפך לכוכב תקשורת בינלאומי מאז נבחרה הממשלה החדשה ביוון בינואר, ככל הנראה כבר סובל מחשיפת יתר.

קראו עוד בכלכליסט

לפי דיווח ב"גרדיאן" הבריטי, ראש הממשלה אלכסיס ציפרס כבר ביקש ממנו להוריד פרופיל ולעסוק יותר במעשים ופחות בדיבורים. זאת לקראת פגישה קריטית של שרי האוצר של גוש היורו, שתתקיים מחר בבריסל כדי לדון במשבר היווני.

הנימה הנוזפת שנקט ציפרס נחשפה בראיון שקיים ל"דר שפיגל" הגרמני בסוף השבוע, שם אישר ברמיזה דיווחים ולפיהם הורה לוורופקיס לשמור על פרופיל נמוך. כאשר נשאל ציפרס אם העיר לשר האוצר הכריזמתי שלו על כך שהוא מעניק יותר מדי ראיונות לתקשורת, השיב ציפרס: "דרשתי פחות דיבורים ויותר מעשים מכל חברי הקבינט, לא רק ממר ורופקיס".

ורופקיס. האם כוכב הרוק הכלכלי איבד מזוהרו? ורופקיס. האם כוכב הרוק הכלכלי איבד מזוהרו? ורופקיס. האם כוכב הרוק הכלכלי איבד מזוהרו?

גם הביטאון של מפלגת סיריזה השלטת, "אווגי", התלונן על "חשיפת היתר הרעילה" של ורופקיס בשבוע שעבר. זאת לאחר ששר האוצר ספג הרבה מאוד ביקורת, ובמקביל לא מעט חצי לעג, בתקשורת היוונית.

"אווגי" הזהיר כי ורופקיס הולך "לבזבז את כל הרווחים" של התמיכה שהצליח לגייס ביוון מאז עלייתו הבלתי צפויה למעמד של כוכב רוק כלכלי. "יאניס, אל תגזים", נכתב בעיתון. "כלכלה היא לא רק תורת הטיפול בתקציב. נדרשות כאן גם חסכנות וזהירות במילים".

קריקטורה שהתפרסמה בשבוע שעבר ביומון הליברלי "קתימריני" ולגלגה על חשיפת היתר של ורופקיס בטלוויזיה המקומית, הציגה אשה המבקשת מבעלה להחליף את הערוץ בכל פעם שוורופקיס מופיע על המסך, ובעלה אומר לה, "אבל אני מחליף!".

לקראת פגישת שרי האוצר מחר, שבמהלכה צפויה יוון לבקש עוד סיוע כספי ממנגנון החילוץ האירופי, הפך ורופקיס לקצת יותר זהיר בבחירת מילותיו ואפילו נעלם מעט מאור הזרקורים בימים האחרונים. הציוץ האחרון שלו ב־1 במרץ היה: "מוקדש לעיתונאים לכלכנים". במסיבת עיתונאים שערך בשבוע שעבר סירב ורופקיס להשיב לשאלות, ושמר על ארשת חמורה ולא אופיינית בתום נאום שנשא מאוחר יותר.

מה שוודאי לא סייע לשיפור מצב רוחו היתה ההדלפה המביכה של תוכן מכתב בן 11 עמודים שהעביר ליו"ר קבוצת שרי האוצר האירופים, שם פירט את הרפורמות שמתכננת יוון לקראת הפגישה שתתקיים היום. בין השאר הציע ורופקיס כי הממשלה היוונית תשכור פקחי מס חובבים, כולל תיירים, כדי להילחם בתופעת העלמות המסים במדינה. ההצעה הזו זכתה לגל של תגובות לעגניות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות