אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

המחנה הציוני לעסקים: התחייבות לדמי אבטלה לעסקים קטנים

המפלגה ערכה אמש אירוע של מטה העסקים שלה. הרצוג הביע את מחויבותו לשוק הפרטיוהזכיר את תוכניות מפלגתו לשנות את חוק עידוד השקעות הון כך שיחול גם על מפעלים המיועדים למשק המקומי

09.03.2015, 11:37 | אורי תובל

המחנה הציוני ערך אמש בספורטק בתל אביב אירוע של מטה העסקים שלו, במטרה להציג את תוכניותיו לעידוד הצמיחה והעסקים הקטנים, ובנסיון להרגיע את מי שסבור שהמפלגה מעדיפה את העובדים על פני המעסיקים והשוק החופשי.

קראו עוד בכלכליסט

על הבימה נראתה נוכחות יוצאת דופן של ראשי המפלגה – חברי הכנסת יצחק הרצוג, ציפי לבני, איתן כבל ואראל מרגלית לצד המועמדים מנואל טרכטנברג ואיילת נחמיאס-ורבין. אולם בקרב כ-200 הנוכחים בקהל לא נראו אנשי עסקים בולטים רבים ובין הנוכחים היו יעקב גלברד לשעבר מנכ"ל פלאפון, יו"ר דורגז ישראל בן יעקב (שרול) ואסי שלגי, לשעבר מנכ"ל משרד האנרגיה וכיום בחברת אנרג'י גלובל פאוור.

ח"כ ציפי לבני בכנס , צילום: עמית שעל ח"כ ציפי לבני בכנס | צילום: עמית שעל ח"כ ציפי לבני בכנס , צילום: עמית שעל

הרצוג הביע את מחויבותו לשוק הפרטי, והזכיר את תוכניות מפלגתו לשנות את חוק עידוד השקעות הון כך שיחול גם על מפעלים המיועדים למשק המקומי, שיפור מעמדה של ישראל במדד doing business ועידוד עסקים קטנים. לבני אמרה כי היא אינה מאמינה ביד הנעלמה של נתניהו ובחלחול הצמיחה מטה, אך היא תומכת בתחרות ובכך שהרגולציה לא תהפוך לנטל על המעסיקים.

טרכטנברג, מועמד המפלגה לשר האוצר, התחייב לכך שגם בעלי עסקים קטנים יהיו זכאים לדמי אבטלה ולפנסיה, והגדיר את המצב הנוכחי שבו הם אינם מקבלים זאת "עוול היסטורי". הוא גם דיבר על הצורך בהעדפה מתקנת לעסקים קטנים במכרזים ממשלתיים. ח"כ מרגלית אמר כי יש לעדכן את אופן הדיווח, כי כיום עסקים קטנים ובינוניים נאלצים לדווח לרשויות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות