אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלקואה אופטימית: רוכשת את RTI מתכות ב-1.5 מיליארד דולר צילום: בלומברג

אלקואה אופטימית: רוכשת את RTI מתכות ב-1.5 מיליארד דולר

הרכישה שנעשתה בעסקת מניות שיקפה ל-RTI מחיר גבוה ב-50% משווי השוק. מנכ"ל אלקואה: "RTI ממצבת אותנו בעמדה להשיג צמיחה עתידית שתספק שווי ללקוחות, לבעלי המניות ולעובדים"

09.03.2015, 14:28 | שירות כלכליסט

רכישה מרשימה לאלקואה (Alcoa), יצרנית האלומיניום שמגלה סימני התאוששות בשנה האחרונה, לאחר תקופה ארוכה של דשדוש - שהביא ליציאתה ממדד דאו ג'ונס בספטמבר 2013.  

קראו עוד בכלכליסט

אלקואה רוכשת את RTI אינטרנשיונל מטאלס (RTI International Metals), בעסקת מניות בשווי 1.5 מיליארד דולר. לפי תנאי ההסכם, בעלי המניות של RTI יקבלו 2.8135 מניות של אלקואה עבור כל מנית RTI שבבעלותם. בהתבסס על מחיר הסגירה מיום שישי, מדובר על הצעה של 41 דולר לכל מניה של RTI, כ-50% מעל מחיר המניה בשוק (27.3 דולר לפני פתיחת המסחר היום).

מאלקואה דיווחו כי העסקה, שצפויה להיסגר בתוך שלושה עד שישה חודשים, תוסיף 1.2 מיליארד דולר להכנסות החברה ב-2019. "RTI ממצבת אותנו בעמדה להשיג צמיחה עתידית שתספק שווי ללקוחות, לבעלי המניות ולעובדים", מסר מנכ"ל אלקואה קלאוס קליינפילד.

מניית RTI מזנקת ביותר מ-40% בטרום מסחר, בעקבות ההודעה על העסקה. מניית אלקואה  יורדת בכ-2%. בשנה האחרונה רשמה מניית אלקואה עלייה של כ-19%, אך מתחילת השנה נרשמה במנייה ירידה של כ-8%.

מפעל אלקואה, צילום: בלומרג מפעל אלקואה | צילום: בלומרג מפעל אלקואה, צילום: בלומרג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות