אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
החוב הכולל של קבוצות הסריה A: כ-1.7 מיליארד יורו צילום: אי פי איי

החוב הכולל של קבוצות הסריה A: כ-1.7 מיליארד יורו

חקירה שביצע העיתון לה גזטה דלו ספורט מצאה כי בחמש השנים האחרונות, החוב הכולל טיפס ב-27%

09.03.2015, 15:31 | שירות כלכליסט

החוב הכולל של קבוצות הסריה A טיפס בעונה שעברה ליותר מ-1.7 מיליארד יורו, כשהמצב בפארמה מהווה דוגמה לקשיים הפיננסיים הכללים של הליגה. 

קראו עוד בכלכליסט

טבס מיובנטוס. אפילו יובנטוס, שבבעלותם האצטדיון שלהם, בניגוד לשאר הקבוצות בליגה, מדווחת על הפסדים רצופים. הקבוצה הצליחה להפחית את ההפסדים מ-95.4 מיליון יורו ב-2010 ל-6.7 מיליון יורו בלבד בשנה שעברה, צילום: איי אף פי טבס מיובנטוס. אפילו יובנטוס, שבבעלותם האצטדיון שלהם, בניגוד לשאר הקבוצות בליגה, מדווחת על הפסדים רצופים. הקבוצה הצליחה להפחית את ההפסדים מ-95.4 מיליון יורו ב-2010 ל-6.7 מיליון יורו בלבד בשנה שעברה | צילום: איי אף פי טבס מיובנטוס. אפילו יובנטוס, שבבעלותם האצטדיון שלהם, בניגוד לשאר הקבוצות בליגה, מדווחת על הפסדים רצופים. הקבוצה הצליחה להפחית את ההפסדים מ-95.4 מיליון יורו ב-2010 ל-6.7 מיליון יורו בלבד בשנה שעברה, צילום: איי אף פי

פארמה נמצאת על סף פשיטת רגל, והשכר לא שולם מאז יולי של השנה שעברה. אולם חקירה שביצע העיתון לה גזטה דלו ספורט מצאה כי זהו לא המועדון האיטלקי היחידי שמתקשה לעמוד בתשלומים. אינטר מילאן ורומא, שתי ענקיות של הכדורגל האיטלקי, מחזיקות בחובות גבוהים, ולפיכך עומדות במרכז חקירה של אופ"א סביב הפרה של חוקי הפייר פליי הפיננסי, שיכולה להוביל להטלת הגבלות על השתתפות הקבוצות בעונה האירופית הבאה.

שש קבוצות בלבד בליגה האיטלקית הצליחו בעונה שעברה להפחית את ההוצאות על שכר, כש-12 הקבוצות האחרות רשמו עלייה לעומת שלוש עונות קודם לכן. אף על פי כן, כל הקבוצות מלבד פארמה עמדו בכל מועדי תשלומי השכר והמסים, גם אם מוטל ספק בנוגע למקור הכספים.

בחמש השנים האחרונות, החוב הכולל טיפס ב-27%. מקורות ההכנסה העיקריים הם חוזי שידור והעברות.

מנגד, ההכנסה מפעילות יום המשחק בקיפאון ואף בירידה בחלק מהמקרים.

אפילו יובנטוס, שבבעלותם האצטדיון שלהם, בניגוד לשאר הקבוצות בליגה, מדווחת על הפסדים רצופים. הקבוצה הצליחה להפחית את ההפסדים מ-95.4 מיליון יורו ב-2010 ל-6.7 מיליון יורו בלבד בשנה שעבר. בקבוצה מקווים כי ההכנסה הנוספת מההעפלה לשלב הנוק אאוט בליגת האלופות – הקבוצה האיטלקית היחידה שטיפסה לשלב זה – תאפשר להם להיחלץ מהקו האדום בעונה הנוכחית.

נאפולי הצליחה לצאת נגד המגמה, ורשמה רווחים במשך שמונה עונות רצופות, תחת כהונתו של הנשיא אורליו דה לורנטיס. הרווחים נבעו מהצלחתה בעונה שעברה בליגת האלופות ומכירת אדינסון קבאני לפריס סן ז'רמן.

קיצוץ בשכר בלאציו עזר לקבוצה להשיג רווח בעונה שעברה, הודות גם למכירתו של הרנאנס לאינטר והכנסה מהליגה האירופית. כולל ההעברה הזו, אינטר דיווחה על ההפסד הגבוה ביותר מבין כל הקבוצות בעונה שעברה, של למעלה מ-100 מיליון יורו. הנשיא החדש אריק תוהיר מקווה למחוק את החוב הזה בתוך חמש שנים. הגברת החשיפה הבינלאומית של המותג והעפלה לליגת האלופות מהותית לעתיד של אינטר. הקבוצה החתימה את לוקאס פודולסקי ואת שרדאן שאקירי החורף בעסקאות השאלה, ואם היא לא תזכה במקום בליגת האלופות בעונה הבאה, קרוב לוודאי שהם ישלחו בחזרה לארסנל ולבאיירן מינכן, בהתאמה מבלי שהקבוצה תבצע הוצאות בקיץ שלא תוכל להחזיר אליה במהלך העונה.

בלי להעפיל לטורנירים האירופיים בעונה הבאה, אינטר עלולה להיאלץ למכור שחקנים כמו מתיאו קובאצ'יץ, מאורו איקרדי ופרדי גוארין, במקום לחזק את הסגל. הימים שבהם הקבוצה התחרתה וזכתה בליכת האלופות, מתחילים להיראות כמו זיכרון רחוק.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות