אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אימון אישי: קפיצת מדרגה צילום: עמית שעל

אימון אישי: קפיצת מדרגה

למדרגת ה־Stability החדשה יש שני צדדים שונים ומגוון אפשרויות אימון

10.03.2015, 09:25 | רעות ברנע
מדרגה היא אחד האביזרים הפופולריים באימוני כושר ואירובי. ה־Stability היא מדרגה חדשה של חברת פלציב שמאפשרת עבודה מעט שונה. "למדרגה שני צדדים בעלי רמת קשיחות שונה", מסביר אורון שכטר, קלינאי ספורט ומדריך אימון המדרגה במועדון אנרג'ים ספורט. "בניגוד למדרגה המוכרת, המדרגה הזו היא גמישה ומגיעה בשני גדלים שונים, ולכן אפשרויות העבודה איתה הן הרבה יותר מגוונות".

קפיצת מדרגה - אימון עם מדרגת ה-Stability, צילום: עמית שעל קפיצת מדרגה - אימון עם מדרגת ה-Stability | צילום: עמית שעל קפיצת מדרגה - אימון עם מדרגת ה-Stability, צילום: עמית שעל

האימון, כבן שעה, נעשה כולו באמצעות המדרגה. בתרגילים מסוימים היא משמשת מצע לברכיים, ומי שסובל מרגישויות יוכל להפוך אותה לצדה הגמיש יותר כך שהחיכוך יהיה מינימלי. בתרגילים אחרים היא משמשת כמצע לגב, תחליף למזרן

שמגביה ומאפשר טווחי תנועה גדולים יותר; או כמצע גמיש לכפות הרגליים, שעליו ניתן לבצע תרגילים בישיבה עם תמיכה לאגן ולגב התחתון.

יתרון נוסף של המדרגה הוא האפשרות לעבוד עליה יחפים, מכיוון שמדובר בחומר רך שבולם זעזועים בצורה טובה יותר ממזרן או רצפה. מגוון התרגילים הוא עצום ולעתים הם לא קלים בכלל. את התרגילים מתאים שכטר באופן אישי לכל מתאמן. "העבודה עם המדרגה מצוינת לשיקום מפציעות", הוא מסביר, "מכיוון שהיא מעניקה מצד אחד יציבות ומצד שני גמישות".

פרטים: 300 שקל לשעה, אנרג'ים ספורט, מחלף הסירה הרצליה.

מד קלוריות: באימון של שעה שורפים עד 500 קלוריות

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות