אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מעלים את רמת הביצוע: עלות בניית דירה בגבעת זאב תעמוד על 900 אלף ש'

מעלים את רמת הביצוע: עלות בניית דירה בגבעת זאב תעמוד על 900 אלף ש'

העלויות משקפות סטנדרט בנייה גבוה המתאפשר עקב הביקושים הגואים לדירות בשכונה בקרב חרדים בעלי ממון המגיעים מחו"ל

10.03.2015, 08:54 | דותן לוי

הסכם ביצוע עליו חתמה לאחרונה היזמית ח.י.ש נופי ישראל בבעלות חנוך קס עם החברה הקבלנית איחוד יסודות בנייה, משקף עלות בניה ליח"ד של כ-900 אלף שקל, כ-300 אלף שקל מעל הסכום המקובל לבניית יח"ד בגודל זהה במרבית השכונות בארץ.

ההסבר לפי החברה הוא עליות המחירים בגבעת זאב אשר הפכו את השכונה למוצר מבוקש עבור חרדים בעלי ממון ובפרט חרדים המגיעים מחו"ל. ההסכם עומד על 216 מיליון שקל עבור הקמה של 234 יח"ד ב-13 בניינים. עלות הקרקע לחברה עמדה על 90 מיליון שקל המשקפים עלות קרקע ליח"ד של 385 אלף שקל כולל פיתוח. לשם המחשה הבניה של מגדלי הצעירים במרכז ת"א תעמוד על 730 אלף שקל ליח"ד, וההסכם עם חברת מנרב אשר תבנה את מגדלי ה שוק הסיטונאי בת"א עומד על כ-540 אלף שקל ליח"ד.

מבדיקה של נתוני רשות המסים עולה כי מחירי הדירות בגבעת זאב זינקו בעשור האחרון ב-120%. אם בתחילת 2005 נמכרה דירה ממוצעת בשכונה במחיר של 631 אלף שקל, כיום המחיר עומד על כ-1.39 מיליון שקל. הממוצע לבית צמוד קרקע חדש בגבעת זאב כבר מזנק למחיר של 2.44 מיליון שקל.

כאמור, הסכום הגבוה נובע מסטנדרט בנייה אשר לפי החברה אינו מוכר בישראל. דירות 4 חדרים מוצעות בפרויקט ב- 1.8 מיליון שקל, דירות 5 חדרים מוצעות ב-1.95 מיליון שקל ומעלה, פנטהאוזים החל מ- 2.9 מיליון שקל וצמודי קרקע דו משפחתיים במחירים של החל מ-3.4 בשטח של כ- 270 מ"ר.

הדמיית הפרויקט של ח.י.ש נופי ישראל הדמיית הפרויקט של ח.י.ש נופי ישראל הדמיית הפרויקט של ח.י.ש נופי ישראל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
סמוך לגבעת-זאב ברמלה דירה 200 מ, יוקרתית עולה 300-450אלף ש"ח,אנחנו משלמים פי-5!!!
אנחנו קורבן ועתיד ילדינו קורבן לפשעים , בראשות ממשלת השחיתות והעושק של ביבי ושותפיו ! יש להצביא עבור מפלגות הברתיות חדשות שלהם כן יהיה את הצורך להוכיח את עצמם ! המפלגות הגדלות כבר ברור לכולנו , שיום אחרי הבחירות יחזרו שוב לעסוק בעושק שלנו ובגזרות נגדנון , שיממנו את הנאותיהם הרבות המשולמות מדמינו! לעם כמונו שנלחם ונהרגים למען המדינה ברציפות , למעלה מ-70 שנה מגיע רק את הטוב ביותר שמגיע לעם נפלא וטוב כמונו מגיע לנו הרבה הרבה יותר מביבי בנט אריאל ,ולפיד !
בוחר ליכוד שלא מצביא בביבי בנט או לפיד! , ישראל  |  10.03.15
1.
אין קשר לאיכות או רמת הבניה (כפי שכבר יצא לראות בכמה מקרים)
אלא רק לרווח שלוקח לעצמו קבלן הביצוע. החומרים - אותם חומרים - המינימום הנדרש בתקן (ולפעמים, גם זה לא, והמרפסות נופלות). האיכות - כל עוד זה נראה מחובר - אז סבבה. (אחרכך, לכו תתעסקו עם נזילות, עובש, צנרת בעייתית, וכדומה) אפשר לחפש את כל הכתבות על הדירות שנקנו במליוני שקלים, ובמשך תקופות ארוכות הדיירים סובלים מבעיות רטיבות, חשמל, אריחי חיפוי נופלים, וכדומה.
10.03.15