אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מרקס אנד ספנסר תציע לבעלי המניות קופונים במקום דיבידנדים צילום: בלומברג

מרקס אנד ספנסר תציע לבעלי המניות קופונים במקום דיבידנדים

אחרי שלוש שנים של שחיקה ברווח הנקי תנסה ענקית הקמעונאות הבריטית לפצות את המשקיעים, שחלקם הגדול הם גם הלקוחות שלה

09.03.2015, 19:42 | שירות כלכליסט

ענקית הקמעונאות הבריטית מרקס אנד ספנסר תציע לבעלי המניות, שנפגעו בשנים האחרונות מהירידה ברווח הנקי של הרשת, תווי קנייה המקנים הנחות למימוש בחנויותיה במקום כספי הדיבידנד — כך לפי "הטלגרף" הבריטי. מטרת המהלך היא להציע למשקיעים הטבות ובאותה העת להגדיל את המכירות של החברה.

מספר בעלי המניות של מרקס אנד ספנסר הוא מהגדולים בחברות ציבוריות בריטיות: כ־190 אלף משקיעים בודדים רשומים מחזיקים בנתח של 30% ממניות החברה. המשקיעים יוכלו כעת להמיר את סכום הכסף שהם אמורים לקבל בכל שנה כדיבידנד בכרטיס מתנה שווה ערך. נוסף על כך, כל כרטיס יקנה למחזיקים בו הטבה של 10% המגולמת בשוויו.

מדובר בהטבה ראשונה מסוגה בבריטניה, שתינתן בעקבות פניות של בעלי מניות שהפצירו בחברה למצוא דרכים לשפר את ההטבות הניתנות להם.

ההשתתפות בתוכנית אופציונלית, וכל משקיע שירצה בכך יוכל לקבל את הדיבידנד שלו באופן מסורתי, ככסף שיועבר לחשבון הבנק.

חנות של מרקס אנד ספנסר , צילום: בלומברג חנות של מרקס אנד ספנסר | צילום: בלומברג חנות של מרקס אנד ספנסר , צילום: בלומברג

בעלי המניות של ענקית הקמעונאות חוו תקופה לא קלה בשנים האחרונות, שבהן נאבקה החברה להציל את חטיבת הביגוד ולשדרג את עסקי המזון. אף שמכירות הבגדים רשמו ירידה של 5.8% בעונת הכריסמס האחרונה לעומת התקופה המקבילה אשתקד, נהנתה חטיבת המזון מצמיחה, זעומה אמנם, של 0.1%. זאת לעומת מגמה של ירידה בהכנסות ברשתות המזון המתחרות בבריטניה. מרקס אנד ספנסר סיימה את 2014 עם רווח נקי של 506 מיליון ליש"ט.

"המשקיעים הפרטיים הם גם בין הלקוחות הנאמנים ביותר שלנו", אמרה אמנדה מלור, דוברת מטעם קבוצת מרקס אנד ספנסר. "האזנו בקשב רב לביקורות שלהם ומצאנו מנגנון שייטיב עמם ועם החברה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות