אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כחלון בעקבות דו"חות בנק הפועלים: "לא מדובר בהתייעלות, מדובר בחזירות" צילום: עמית שעל

כחלון בעקבות דו"חות בנק הפועלים: "לא מדובר בהתייעלות, מדובר בחזירות"

יו"ר כולנו סבור כי "בנק שמרוויח בשנה 2.74 מיליארד שקלים על גב הציבור, מוטב שלכל הפחות ישמור על עובדיו שהם הנכס החשוב ביותר שלו"; אילן גילאון: "טוב שהבנק הולך לפיטוריי מאות עובדים כך שיוכל להכפיל, לשלש ולרבע את רווחיו"

10.03.2015, 10:35 | שירות כלכליסט

יו"ר מפלגת כולנו משה כחלון פרסם הבוקר פוסט בדף הפייסבוק שלו ובו הגיב על הדו"חות הכספיים של בנק הפועלים ב-2014 שפורסמו הבוקר.

בפוסט כותב כחלון: "בנק הפועלים מפרסם הבוקר את דו"חותיו השנתיים. קשה שלא לחוש זעם על הסתירה שבין רווחי עתק של הבנק הגדול בישראל, אחד מהבנקים בדואופול הבנקאי, לבין הכוונה של הבנק לפטר 600 עובדים: לא מדובר בהתייעלות. מדובר בחזירות.

"בנק שמרוויח בשנה 2.74 מיליארד שקלים על גב הציבור, מוטב שלכל הפחות ישמור על עובדיו שהם הנכס החשוב ביותר שלו. בכוונתי לטפל בתופעה המכוערת הזו עם היכנסי למשרד האוצר. חשוב מאד שבנק ירוויח, אבל לא על גב הציבור ולא על חשבון העובדים.

משה כחלון. "חשוב מאד שבנק ירוויח, אבל לא על גב הציבור ולא על חשבון העובדים", צילום: עמית שעל משה כחלון. "חשוב מאד שבנק ירוויח, אבל לא על גב הציבור ולא על חשבון העובדים" | צילום: עמית שעל משה כחלון. "חשוב מאד שבנק ירוויח, אבל לא על גב הציבור ולא על חשבון העובדים", צילום: עמית שעל

"ממשלת לפיד-נתניהו נמנעה בכוונה מטיפול במונופול הבנקאי. הממשלה חששה מהבנקים, חששה מתחרות והמשיכה לפגוע באזרח שעל גבו התעשרו הבנקים באופן חזירי. ממשלת לפיד-נתניהו סיכלה במזיד את הקמת הבנק החברתי וכל אחת ואחד מאיתנו יודע למה.

"מפלגת כולנו בראשותי תפרק את המונופול הבנקאי, תעודד תחרות, תוזיל את נטל העמלות הבנקאיות על משק הבית ותחזיר את השפיות לבנקאות".

ח"כ אילן גילאון, יו"ר סיעת ממרצ, שלח מכתב למנכ"ל בנק הפועלים ציון קינן בעקבות פרסום הדו"חות הכספיים וכתב בו: 

"אנחנו מברכים את בנק הפועלים על הרווח התפעולי בסך 2.74 מיליארד שקל בשנת 2014, טוב שהבנק הולך לפיטוריי מאות עובדים כך שיוכל להכפיל, לשלש ולרבע את רווחיו, ולהכפיל מנת אפיים את שכר הטירחה שלך. "ובינתיים אנחנו נמשיך להיות מדינה בה מורה עובדת 30 שנה כדי להרוויח את מה שמנהל בנק יעשה בחודש".

יו"ר סיעת מרצ, ח"כ אילן גילאון, צילום: שאול גולן יו"ר סיעת מרצ, ח"כ אילן גילאון | צילום: שאול גולן יו"ר סיעת מרצ, ח"כ אילן גילאון, צילום: שאול גולן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
כחלון לא מבין אותך
זה לא ברור לך שהבנק נערך (גם לאומי עודה אותו דבר) ליום שאחרי הרפורמות? שעלות ההעסקה המנופחת של עובדי הבנקים מתאפשרת רק בזכות הרווחים המנופחים שלהם? בדיוק כמו שלא הפריעו לך הפיטורים המסיביים בסלולר למה זה מפריע לך? אולי זה אומר שאתה לא רציני לגבי הרפורמות.
ישי  |  11.03.15
לכל התגובות