אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ספאנטק מרחיבה את ההשקעה בארה"ב ל-65 מיליון דולר

ספאנטק מרחיבה את ההשקעה בארה"ב ל-65 מיליון דולר

העלות המקורית לפס ייצור שני בארה"ב היתה אמורה להיות 30-35 מיליון דולר. פס הייצור החדש אמור להעלות את הכנסות החברה ב-80%

10.03.2015, 11:32 | גיל קליאן

ספאנטק, שבשליטת ניסן של יחזקאל ניסן, הודיעה על הרחבה נוספת של ההשקעה בפס הייצור החדש שלה בארה"ב. מדובר בהרחבה שנייה, שמהווה הכפלה של היקף ההשקעה שתוכנן תחילה. פס הייצור השני של חברת חומרי הגלם לתעשיית המגבונים תוכנן עוד במאי 2013, אז דיווחה החברה כי היא צופה שתשקיע בו 30-35 מיליון דולר. פס הייצור השני ייבנה במפעל קיים של החברה בארה"ב, שהוקם עוד בשנת 2005.

קראו עוד בכלכליסט

שנה לאחר מכן, במאי 2014, הודיעה החברה על הגדלה ראשונה של פס הייצור המתוכנן, להיקף השקעה של 46-50 מיליון דולר. אז דווח כי פס הייצור החדש, אם יעבוד בתפוקה מלאה, יגדיל את הכנמסות החברה בשיעור של 80% במאוחד.

החברה כתבה אז כי "בבסיס השיקולים להרחבת היקף ההשקעה האמור עומדת כוונת החברה להרחיב את מגוון המוצרים והלקוחות בדרך של הוספת ציוד יעודי המאפשר הרחבת מגוון המוצרים שייוצרו על גבי קו הייצור הנוסף וכן החלטה להרחבה נוספת של המבנה הקיים וזאת על מנת לייעל את תהלכי היצור והעבודה על גבי קו הייצור הנוסף והקו הקיים".

היום (ג') דיווחה החברה על הגדלה נוספת של ההשקעה - להיקף של 65 מיליון דולר. החברה חזרה על ההערכה כי הפעלה מלאה של הקו החדש תגדיל את הכנסות החברה ב-80%, וציינה מספר סיבות להחלטה: שדרוג והרחבה של מבנה המשרדים במפעל בארה"ב כדי לתמוך בפעילות הייצור החדשה, וכן הגדלת תשתיות כמו מחסנים וחניון משאיות במפעל, כדי להתאים את המפעל לצמיחה הצפויה במכירות.

במקביל דיווחה ספאנטק על תוצאותיה ל-2014 - חשפה צמיחה של 10% במכירות ל-512 מיליון שקל. ה-EBITDA של החברה צמח ב-14% להיקף של 88 מיליון שקל, והרווח הנקי עלה ב-17% להיקף של 48 מיליון שקל. הצמיחה של ספאנטק הושגה למרות השפעה מקזזת על ההכנסות של שערי חליפין - כאשר 100% מההכנסות של ספאנטק הן במטבעות זרים (דולר, יורו וליש"ט).

מפעל ספאנטק מפעל ספאנטק מפעל ספאנטק

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות