אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעלי המניות אישרו: השלד איזי אנרגיה נכנס לעסקי הזבל צילום: משה ריצ'קר

בעלי המניות אישרו: השלד איזי אנרגיה נכנס לעסקי הזבל

יתמזג עם חברת אינפימר, בעסקה שתשלשל לכיסו של בעל השליטה בשלד הבורסאי אורן זהבי סכום של 4.2 מיליון דולר במזומן

10.03.2015, 11:55 | גיל קליאן

בעלי המניות של איזי אנרגיהאישו את הצעת המיזוג של החברה עם חברת מיחזור הפסולת אינפימר. כך עולה מדיווח החברה היום (ג').

קראו עוד בכלכליסט

עסקת המיזוג מגלמת הטבה אדירה לבעל השליטה באיזי אנרגיה, אורן זהבי - שכן על מנת להקטין את קופת המזומנים של השלד לפני ביצוע העסקה, תקנה החברה מזהבי מניות בהיקף של 4.2 מיליון דולר. לאחר ביצוע העסקה, תקבל איזי אנרגיה פעילות חדשה של מיחזור פסולת ביתית כחומר גלם לתעשיית הפלסטיק, בדומה לחברת וו.טי.פישל אמיר ברמלי ואבנר ארזי.

העסקה אושרה למרות טענות של בעל מניות קודם בעיסקי אינפימר - לפיהן המכירה מהווה הפרה של קניין רוחני. בשורש הטענות סכסוך בין הבעלים של אינפימר, בפרט בני הזוג יובל וטל תמיר, לבין שותפם לשעבר יהודה פרל (הבעלים של חברת UBQ). פרל ובני הזוג תמיר היו שותפים בחברה בשם נובה ארנה, שהגיעה לחדלות פרעון ובפברואר 2011 מונה לה מפרק. תוצאות אותו הליך פירוק, לטענת UBQ, היו מכירת קניינה הרוחני של נובה ארנה לחברת UBQ תמורת 11.3 מיליון שקל. פרל טוען כעת, כי הטכנולוגיה והפטנטים של אינפימר סותרים את הקנין הרוחני של UBQ, וכי בני הזוג אינם יכולים למכור את הפעילות לשלד הבורסאי.

בעלי המניות של איזי אנרגיה בחרו כאמור להתעלם מכך, ונתנו אור ירוק ליציקת הפעילות לשלד הבורסאי. פעילות אינפימר תירכש לפי שווי של 8 מיליון דולר.

פסולת ביתית פסולת ביתית פסולת ביתית

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות