אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עודד שריג מתייחס לראשונה לביקורת על מינויו ליו"ר מגדל: "כל מה שעשיתי היה תקין" צילום: עמית שעל

עודד שריג מתייחס לראשונה לביקורת על מינויו ליו"ר מגדל: "כל מה שעשיתי היה תקין"

בהתבטאות פומבית ראשונה ביחס למינוי השנוי במחלוקת מתח המפקח על שוק ההון לשעבר ביקורת על דורית סלינגר שהתנגדה למינוי: "כל מה שקרה לאחר המינוי נעשה ממניעים פוליטיים, הרגולטור לא יכול לקחת את החוק לידיים"

10.03.2015, 18:16 | רעות שפיגלמן

"כל מה שעשיתי נראה לי תקין. הכל נעשה לפי היתרים ואישורים מלאים מכולם", כך התייחס היום עודד שריג, המפקח על הביטוח ושוק ההון לשעבר, למינויו ליו"ר מגדל שבשליטת שלמה אליהו. כזכור, המינוי זכה לביקורת היות ששריג בכובעו כרגולטור היה זה שהעניק לאליהו היתר לרכישת מגדל.

בדברים שאמר בוועידת תל אביב להשקעה מוסדית של DC פייננס מתח שריג ביקורת חריפה על המפקחת החדשה על שוק ההון דורית סלינגר, שהתנגדה בתוקף למינוי. "שלמה אליהו ואני עבדנו על פי החוק, עד הקצה. כל מה שקרה לאחר המינוי נעשה ממניעים פוליטיים. הרגולטור לא יכול לקחת את החוק לידיים ולהחליט על איזה תקופת צינון שהוא רוצה. זה כמו ששוטר לוקח לך את המכונית כי החליט שאסור לנסוע במכונית כחולה - אתם לא מתארים לעצמכם את הנזק שזה יכול לעשות למשטר התאגידי".

שריג בוועידה, היום. "שלמה אליהו ואני עבדנו על פי החוק - עד הקצה" שריג בוועידה, היום. "שלמה אליהו ואני עבדנו על פי החוק - עד הקצה" שריג בוועידה, היום. "שלמה אליהו ואני עבדנו על פי החוק - עד הקצה"

לדברי שריג, "לא גדלתי באגף שוק ההון. היו לי 30 שנות ניסיון, ולכן לקחו אותי לשם. לפני שעשיתי את מה שעשיתי הלכתי ליועץ המשפטי וביררתי מה יהיה הצינון שלי. פעם הבאה כשמישהו יצטרך לשקול אם לעשות את הצעד שעשיתי, כלומר לבוא למילואים באוצר, הוא יעשה חושבים אם זה כדאי לו. לפני שעברתי לאוצר ביררתי עם היועץ המשפטי מה יהיו המגבלות והחובות שלי, ולאחר קבלת התשובה עשיתי את המעבר לאוצר. במהלך תפקידי כמפקח על שוק ההון נתתי אישורים ל-75% מהגופים המוסדיים , לבנקים ולבתי ההשקעות הגדולים".

"הייתי מוכן לרדת ברמת השכר במשך ארבע שנים לטובת המדינה, רק לאחר שידעתי מראש מה יהיו המגבלות שלי. מי שיחליף את דודו זקן או סלינגר – לא יידע יותר מה עומד לפניו. מישהו עם 30 שנות ניסיון פשוט לא ירצה לבוא למילואים", אמר.

שריג התייחס לאג"ח המיועדות ואמר "האג"ח המיועדות זהו כלי נכון, הבעיה שלנו זו הקצאה לא נכונה של המיועדות . אין סיבה לתת לאדם צעיר אגח מיועדת, הוא לא צריך להסתפק בזה ויכול לשאת סיכון, ולאדם מבוגר א"גח מיועדת בכמות גדולה יותר תניב לו יותר תועלת".

דורית סלינגר בחרה שלא להגיב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות