אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אימפרבה הגישה תשקיף מדף לקראת הנפקה משנית של עד 120 מיליון דולר צילום: שרון ברקת

אימפרבה הגישה תשקיף מדף לקראת הנפקה משנית של עד 120 מיליון דולר

חברת אבטחת המידע אינה מתכוונת, ככל הנראה, לבצע את הגיוס בתקופה הקרובה. מניית אימפרבה צונחת ב-11%

10.03.2015, 19:01 | ניר צליק

חברת אבטחת המידע אימפרבה הגישה תשקיף להנפקה משנית של עד 120 מיליון דולר. ההנפקה עצמה תבוצע על ידי מורגן סטנלי, דויטשה בנק, RBC, פסיפיק קרסט, נומורה ומקוארי קפיטל. ככל הנראה, אימפרבה אינה מתכוונת לבצע את הגיוס בתקופה הקרובה, כאשר מדובר בתשקיף מדף בלבד. מניית אימפרבה צונחת ב-11% ושווי השוק הנוכחי של החברה עומד על 1.24 מיליארד דולר. 

קראו עוד בכלכליסט

עם הגשת תשקיף המדף מצטרפת אימפרבה לשורת חברות ישראליות שהגישו תשקיף לקראת הנפקה משנית, ביניהן סייבר-ארק ומובילאיי, כאשר קורנית הגישה תשקיף לקראת הנפקה ראשונית, כמו גם סולאר אדג'. מאז תחילת השנה גייסו שלוש חברות ישראליות כספים בהנפקות, כאשר צ'ק קאפ השלימה הנפקה ראשונית וביוליין ואלקוברה השלימו הנפקות משניות. 

יו"ר אימפרבה שלמה קרמר. בתקופה האחרונה סבלה החברה מזעזוע לאחר שבאפריל הוציאה אזהרת רווח, צילום: שרון ברקת יו"ר אימפרבה שלמה קרמר. בתקופה האחרונה סבלה החברה מזעזוע לאחר שבאפריל הוציאה אזהרת רווח | צילום: שרון ברקת יו"ר אימפרבה שלמה קרמר. בתקופה האחרונה סבלה החברה מזעזוע לאחר שבאפריל הוציאה אזהרת רווח, צילום: שרון ברקת

לפני חצי שנה החליט שלמה קרמר לפרוש מתפקיד מנכ"ל החברה ולהישאר כיו"ר בלבד, כאשר תחתו מונה אנתוני בטנקורט. אימפרבה סבלה בתקופה האחרונה מזעזוע, לאחר שהוציאה בחודש אפריל האחרון שעבר אזהרת רווח. מנכ"ל החברה שלמה קרמר מכר יומיים לפני אזהרת הרווח מניות ב-3 מיליון דולר והביא לשורה של תלונות ואף תביעות בגין המהלך. מכירת המניות בוצעה בצורה עיוורת, לכן לכאורה, אין חשד שהמכירה בוצעה תוך שימוש במידע פנים. אם לא כן, היה עשוי קרמר להיקלע לצרות משפטיות.

קרמר הוא מייסד אימפרבה ובעברו היה ממייסדי חברת צ'קפוינט לצד גיל שוויד ומריוס נכט. בין ההצלחות הגדולות שרשם לאחרונה היתה המכירה של חברת טראסטיר שגם הוא היה בין מייסדיה, ליבמ ב-650 מיליון דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות