אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קרן וקטור האמריקאית הגדילה אחזקה בקליקסופטוור ל־6% צילום: shutterstock

קרן וקטור האמריקאית הגדילה אחזקה בקליקסופטוור ל־6%

הקרן, שהיתה מעורבת בעבר במאבקי שליטה סוערים באלדין ובריטליקס, לוטשת עיניים לחברה הישראלית לניהול כוח אדם בארגונים. גם קרן ION, שמחזיקה 0.5% מקליקסופטוור, ידועה באקטיביות שלה. שווי השוק של החברה עומד על 280 מיליון דולר

11.03.2015, 08:02 | ניר צליק

בדיווח לרשות ניירות ערך האמריקאית בסוף השבוע חשפה קרן וקטור האמריקאית כי היא מחזיקה ב־6% מקליקסופטוור, חברת ניהול כוח האדם בארגונים. לכאורה מדובר בעוד דיווח בנאלי של קרן השקעות אמריקאית שעלתה מעל הרף המחייב דיווח על אחזקותיה בחברה, אך ההיכרות עם פועלה של וקטור מעלה שאלות מעניינות באשר לכוונתיה לגבי החברה הישראלית. וקטור רכשה את המניות בהשקעה כוללת של 14 מיליון דולר בין 2 ל־6 במרץ. 

קראו עוד בכלכליסט

שילמה 160 מיליון דולר על אלדין ב־2009

קרן וקטור היתה מעורבת בעבר במאבק שליטה רווי יצרים עם היזם שעמד מאחורי אלדין, ינקי מרגלית. בסופו של דבר הצליחה הקרן להשתלט על החברה בשיאו של המשבר הכלכלי העולמי ב־2009 ורכשה את חברת אבטחת המידע הישראלית תמורת 160 מיליון דולר. ב־2010 ניסתה הקרן להנפיק את סייפנט ולגייס עבורה כ־300 מיליון דולר, אולם הנפקה זו לא יצאה לפועל. סייפנט נמכרה לגמלטו באוגוסט 2014 תמורת 890 מיליון דולר במזומן.

מאבק שליטה נוסף שבו היתה קרן וקטור מעורבת בעבר היה בריטליקס, שכמה קרנות התמודדו על רכישתה ובהן קרן פימי וקרן בטרי. וקטור ביקשה לרכוש את ריטליקס לפי שווי של 200 מיליון דולר, אך בסופו של דבר רכשו קרן פימי וקבוצת אלפא — קבוצת מייסדי אמדוקס — את אחזקותיהם של בארי שקד ובריאן קופר, כאשר כל אחד מהצדדים אחז אחרי ההשקעה ב־20% מהחברה, שנרכשו ב־60 מיליון דולר. ריטליקס נמכרה בסופו של דבר ל־NCR לפי שווי של 800 מיליון דולר.

מעיון ברשימת בעלי המניות הנוכחיים של קליקסופטוור עולה כי כרגע היא כוללת גוף נוסף הידוע באקטיביות שלו: קרן ION הישראלית, שהיתה פעילה באורבוטק ודרשה מהחברה להשתמש בקופת המזומנים שלה בצורה טובה יותר, ומחזיקה ב־0.5% מהמניות. עם בעלי המניות הגדולים הנוספים בחברה נמנים גם ד"ר משה בן בסט, מנכ"ל החברה ומייסדה, המחזיק עם אשתו עידית ב־10%. קרן פידליטי מחזיקה ב־8.9% ובוסטון פרטנרס מחזיקים ב־6.7%.

ניהול כוח אדם. אילוסטרציה, צילום: שאטרסטוק ניהול כוח אדם. אילוסטרציה | צילום: שאטרסטוק ניהול כוח אדם. אילוסטרציה, צילום: שאטרסטוק

קליקסופטוור הגדילה הכנסות ב־2014 ב־22%

קליקסופטוור עצמה ידעה לא מעט עליות ומורדות בשנים האחרונות, והחברה החמיצה כמה פעמים את תחזיותיה. שווי השוק של החברה עומד כיום על 280 מיליון דולר.

החברה סיימה את 2014 עם הכנסות של 126 מיליון דולר לעומת 103 מיליון דולר ב־2013 — גידול של 22%. הרווח הנקי המתואם הסתכם ב־1.4 מיליון דולר לעומת הפסד מתואם של 2.5 מיליון דולר ב־2013.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות