אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אירונאוטיקס שכרה את מריל לינץ' כדי שתמצא לה רוכש צילום: אירונאוטיקס

בלעדי לכלכליסט

אירונאוטיקס שכרה את מריל לינץ' כדי שתמצא לה רוכש

בעלי המניות של החברה המפתחת כלי טיס בלתי מאוישים דורשים עבורה 300 מיליון דולר — מחיר גבוה על פי הערכות בענף, שכן מדובר במכפיל גבוה של 13–15 על ה־EBITDA

11.03.2015, 08:03 | גולן חזני

מריל לינץ', חטיבת ניהול ההון של בנק אוף אמריקה, תוביל את הליך המכירה של אירונאוטיקס הישראלית, כך נודע ל"כלכליסט".ההליך יכלול פתיחת חדרי מידע וקיום מצגות לרוכשים פוטנציאליים. הוא יתנהל במקביל להליך מכירה של חברת תעשייה ביטחונית אחרת וגדולה בהרבה - תעש.

קראו עוד בכלכליסט

בעלי מניות החברה, המפתחת כלי טיס בלתי מאוישים, דורשים 300 מיליון דולר עבורה. להערכת גורמים בתעשייה, הסיכוי שיקבלו את הסכום אינו גבוה, הן כי מדובר במכפיל 13–15 על ה־EBITDA (רווח תפעולי בניכוי הפחתות, פחת, הוצאות מימון ומסים), והן כי החברה פרויקטאלית.

בשל העובדה שאירונאוטיקס מייצרת ציוד ביטחוני רגיש, בפני רוכשי החברה ניצב מכשול — אישור משרד הביטחון. האישור אמור להינתן לאחר בדיקה של קשרי הרוכש עם מדינות עוינות וכן של איתנותו הפיננסית.

אירונאוטיקס הנה חברה פרטית ותוצאותיה אינן מפורסמות. על פי הערכות, החברה סיימה את 2014 עם הכנסות של כ־120 מיליון דולר ו־EBITDA של כ־20 מיליון דולר, ותנסה להציג בהכנסות וב־EBITDA צמיחה של 10% ב־2015. הרווח הנקי ב־2014 מוערך ב־10 מיליון דולר.

לפני שנה וחצי ריחפה מעל החברה סכנת סגירה נוכח הפסדים כבדים. מאז עברה אירונאוטיקס תהליך הבראה מרשים בניצוח המנכ"ל עמוס מתן והקרנות המחזיקות בה — קרן ויולה ושתי קרנות המנוף KCPS ובראשית, המחזיקות בכ־75%. ב־15% מחזיקים אבי שקד ויורשי אחיו אהרון. ביתרה מחזיקים פועלים שוקי הון, המייסד אבי לאומי ובעלי מניות קטנים.

בשנתיים האחרונותו נפטרה החברה מכמה פעילויות הפסדיות. במקביל הוא שדרך כוכבו של תחום המל"טים, נוכח כניסתן לתחום של גוגל, אמזון ופייסבוק, המבקשות לפתח מל"טים לצורכי משלוחים.

עבור מריל לינץ', המנוהלת בארץ על ידי יורם ענבר, מדובר בעסקה בינונית. זו מצטרפת לשורה של עסקאות שהובילה החטיבה, האחרונה שבהן היא מכירתה של דלק אירופה תמורת 800 מיליון יורו.

מל"ט של אירונאוטיקס, צילום: אירונאוטיקס מל"ט של אירונאוטיקס | צילום: אירונאוטיקס מל"ט של אירונאוטיקס, צילום: אירונאוטיקס

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות