אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפועלים: הבנק הדיגיטלי יפתח בספטמבר צילום: עמית שעל

הפועלים: הבנק הדיגיטלי יפתח בספטמבר

מנכ"ל הבנק, ציון קינן, אמר אתמול כי הפועלים מחזיק כיום כ-300 אלף לקוחות שעושים כבר היום את כל הפעולות באינטרנט ובסלולר ועל פי הערכתו מספר זה יגיע לכ-2 מיליון בשנים הקרובות

11.03.2015, 09:09 | תומר ורון
הפועלים ישיק בנק אינטרנטי בחודש ספטמבר הקרוב. הבנק הכין בשנה האחרונה תוכנית אסטרטגית יחד עם חברת הייעוץ BCG וצפוי להשיק בחודשים הקרובים את המותג שיפעל תחת ראש החטיבה הקימעונאית, אריק פינטו. גם בנק לאומי האיץ לאחרונה את מאמציו להקים בנק אינטרנטי והחל כבר לראיין מועמדים לניהול המותג.

קראו עוד בכלכליסט

הבנק האינטרנטי יפנה ללקוחות המעוניינים בחשבון שלא מנוהל בסניף פיזי ויציע מוצרים בסיסיים כמו ניהול חשבון, פקדונות, אשראי פשוט, כרטיס אשראי, צ'קים בעלויות מופחתות מאחר ואין סניפים וכח אדם. השם הזמני שקיבל הבנק האינטרנטי הוא "פועלים NOW" אך עדיין לא מדובר כאמור בשם סופי.

"יש בישראל כיום מיליון לקוחות דיגיטליים, אלו לקוחות שעושים את כל הפעולות על גבי פלטפורמת האינטרנט והסלולר ולא מגיעים לסניפים", אמר אתמול מנכ"ל הבנק, ציון קינן, במסיבת עיתונאים שערך הבנק לרגל פרסום הדו"חות השנתיים. "כיום הפועלים מחזיק ב-300 אלף לקוחות כאלו אך אנו יודעים שכבר בשנים הקרובות מספר הלקוחות הדיגטליים בישראל יוכפל ויגיע ל-2 מיליון".

בנק לאומי, כאמור, גם הוא נמצא בתהליך הקמה של פלטפורמה בנקאית אינטרנטית וצפוי להכריז על השקתה בסוף 2015 או תחילת 2016. הבנק אף החל בדיונים עם חברת טמנוס (Temenos) השווייצרית, שמתמחה בבניית תשתיות לבנקים דיגיטליים ברחבי העולם בכדי להקים מערכת אינטרנטית חדשה לנושא.

היתרון הגדול שטמון בבנק הדיגיטלי הוא בפלטפורמה הצרה והיעילה שלו, שכן אין צורך כאמור בסניפים פיזיים. עלות התפעול של בנק דיגיטלי נמוכה יותר בעשרות אחוזים מזו של בנק מסורתי, והחיסכון בעלויות מתורגם לרוב לעמלות נמוכות וריביות נמוכות יותר. לכן, בנק אינטרנטי היה אחת מהמלצות ועדת זקן להגברת התחרות במערכת הבנקאית.

מפלגת כולנו בראשות משה כחלון ויש עתיד בראשות יאיר לפיד הכניסו למצעי המפלגות את הצורך בהקמת בנקים אינטרטיים בכדי לקדם את התחרות במערכת ולהוזיל עלויות לצרכנים. נראה כי שני הבנקים הגדולים מקדימים את שאיפה זו.

בנק הפועלים. הסניפים הדיגיטליים - החל מחודש ספטמבר, צילום: בלומברג בנק הפועלים. הסניפים הדיגיטליים - החל מחודש ספטמבר | צילום: בלומברג בנק הפועלים. הסניפים הדיגיטליים - החל מחודש ספטמבר, צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות