אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בכיר בפיפ"א: "צריך לשלול מקטאר את זכויות אירוח המונדיאל" צילום: אי פי אי

בכיר בפיפ"א: "צריך לשלול מקטאר את זכויות אירוח המונדיאל"

תיאו צוואנציגר, חבר הוועד הפועל של הארגון, סבור ש"קטאר אינה מתאימה לאירוח מונדיאל מכמה סיבות, ביניהן הטמפרטורות הגבוהות בקיץ"

12.03.2015, 12:55 | שירות כלכליסט

צריך לשלול מקטאר את זכויות אירוח המונדיאל, שכן זו הייתה שגיאה מראש לתת להם לארח את אירוע הספורט הנצפה בעולם, כך טוען חבר הוועד הפועל של פיפ"א תיאו צוונצייגר, שעומד לסיים את כהונתו.  

קראו עוד בכלכליסט

הדמיית אצטדיון בקטאר. מדינת המפרץ הפרסי העשירה במשאבי אנרגיה ספגה ביקורת גם על תנאי העבודה של העובדים הזרים שבונים את האצטדיונים למונדיאל והפרת זכויות האדם שלהם. , צילום: איי פי הדמיית אצטדיון בקטאר. מדינת המפרץ הפרסי העשירה במשאבי אנרגיה ספגה ביקורת גם על תנאי העבודה של העובדים הזרים שבונים את האצטדיונים למונדיאל והפרת זכויות האדם שלהם. | צילום: איי פי הדמיית אצטדיון בקטאר. מדינת המפרץ הפרסי העשירה במשאבי אנרגיה ספגה ביקורת גם על תנאי העבודה של העובדים הזרים שבונים את האצטדיונים למונדיאל והפרת זכויות האדם שלהם. , צילום: איי פי

צוונצייגר, לשעבר נשיא התאחדות הכדורגל של גרמניה (DFB), הוסיף אמנם כי האפשרות הזו תתרחש רק אם הדו"ח בנוגע לאופן בחירת המארחת יכלול פרטים ספציפיים לגבי התנהלות לא הולמת.

"הפתרון הטוב ביותר יהיה לא לשחק בקטאר ולתקן את ההחלטה השגויה הזו", אמר בראיון לתחנת הרדיו באיירן 2. "אולם זה יוכל לקרות רק אם הדו"ח יספק פרטים ספציפיים לכך שהליך הבחירה בקטאר הפר את חוקי האתיקה של פיפ"א", הוסיף.

הארגון נקלע לשורה של שערוריות ופרשות שנויות במחלוקת, החל מהאשמות לשחיתות בהליך בחירת המארחות של הטורנירים ב-2018 ו-2022 ועד למחלוקת סביב שעונים בשווי 25 אלף דולר שהוענקו כמתנות לחברי הוועד הפועל במהלך המונדיאל בברזיל.

הפרקליט האמריקאי לשעבר מייקל גרסיה שחקר את ההאשמות וחיבר דו"ח בנושא, התפטר מתפקידו בדצמבר בטענה כי אינו מצליח להתקדם יותר ובארגון הכדורגל יש בעיה של "היעדר מנהיגות".

הדו"ח שלו לא פורסם בפומבי, אך גרסה מותאמת שלו אמורה להתפרסם בתאריך לא ידוע.

גרסיה התפטר בעקבות מחלוקת עם האנס יואכים אקרט, שעומד בראש ועדת האתיקה של פיפ"א, לגבי אופן ההתמודדות עם הדו"ח.

"קטאר אינה מתאימה לאירוח מונדיאל ממספר סיבות", טוען צוונצייגר, שמסיים את תפקידו במאי, ביניהן הטמפרטורות הגבוהות בקיץ.

בשל כך, בפיפ"א מתכוונים להעביר את הטורניר לחורף. מדינת המפרץ הפרסי העשירה במשאבי אנרגיה ספגה ביקורת גם על תנאי העבודה של העובדים הזרים שבונים את האצטדיונים למונדיאל והפרת זכויות האדם שלהם.

"חייבים לומר למועמדים לאירוח המונדיאל, שהספורט, הכדורגל, המועדונים ופיפ"א כולם מייצגים ערכים שאנחנו מצפים שישמרו עליהם", סיכם.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות