אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
למרות הקשיים: מספר "הבעלים" של בורוסיה דורטמונד גדל ב-500 צילום: רויטרס

למרות הקשיים: מספר "הבעלים" של בורוסיה דורטמונד גדל ב-500

הקבוצה, שבילתה בחצי העונה הראשונה בתחתית הבונדסליגה, הצליחה להגדיל את מספר חברי המועדון - ויוצאת בקמפיין נגד גזענות

11.03.2015, 16:36 | שירות כלכליסט

בורוסיה דורטמונד חווה עונה לא טובה. הקבוצה מדורגת במקום העשירי בטבלת הבונדסליגה, אחרי שבמשך חצי העונה הראשונה בילתה בתחתית הליגה. עם זאת, ואולי בגלל זה, הקבוצה הצליחה להגדיל את מספר חברי המועדון המשלמים ב-500.

קראו עוד בכלכליסט

אוהדי בורוסיה דורטמונד. "בשבוע שבו היינו במקום ה-18, הצטרפות האוהדים החדשים הייתה גבוהה מתמיד", צילום: רויטרס אוהדי בורוסיה דורטמונד. "בשבוע שבו היינו במקום ה-18, הצטרפות האוהדים החדשים הייתה גבוהה מתמיד" | צילום: רויטרס אוהדי בורוסיה דורטמונד. "בשבוע שבו היינו במקום ה-18, הצטרפות האוהדים החדשים הייתה גבוהה מתמיד", צילום: רויטרס

 "בשבוע שבו היינו במקום ה-18, הצטרפות האוהדים החדשים היתה גבוהה מתמיד", מספר גזבר הקבוצה ד"ר ריינהולד לונאו. עד סוף פברואר היו לדורטמונד 116,792 חברים חדשים (שהם בעצם הבעלים של הקבוצה) - שיא חדש למועדון שמציב אותו במקום השלישי ברשימת הקבוצות בעלות מספר החברים הכי גדול בגרמניה, אחרי באיירן מינכן עם 251 אלף אוהדים ושאלקה עם 135 אלף.

העיר בחבר הרוהר נחשבת למוקד ימני גדול במדינה. רק לאחרונה פורסמו איומי מוות שנשלחו לעיתונאים המסקרים את הנושא, ואחד העיתונאים אף הותקף ביום שני במרכז העיר.

הקבוצה עלתה לכותרות גם כן בגלל שורה של תקריות גזעניות, ובין השאר מנהל קשרי האוהדים הותקף מילולית. בקבוצה השעו גם אוהדים שהצדיעו במועל יד, במסגרת מדיניות האפס סובלנות להתנהגות ימנית קיצונית באיצטדיון זיגנאל אידונה פארק (Westfalenstadion).

בורוסיה דורטמונד השיקה את הקמפיין "אין בירה לגזענים", במסגרתו סופקו לפאבים המקומיים מיליון תחתיות בירה עם הסיסמה, לשימוש ברחבי העיר.

"בורוסיה דורטמונד והאוהדים אחראים לנקוט עמדה ברורה נגד שנאת זרים וסיסמאות לא אנושיות; לא מספיק רק להתעלם מהבעיה", מסר נשיא הקבוצה ריינהארד ראובל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות