אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"תתכוננו למצב שהיורו יירד לרמה של 85 סנט" צילום: בלומברג

"תתכוננו למצב שהיורו יירד לרמה של 85 סנט"

ראש מחלקת המט"ח בדויטשה בנק מסביר בראיון ל-CNBC: "יש יותר מדי כסף המיועד לחיסכון באירופה"; היום במסחר - היורו מתרסק ב-1.5% מול הדולר ל-1.05 דולרים

11.03.2015, 19:31 | שי סלינס

"תתכוננו למצב שהיורו יירד לרמה של 85 סנט", כך טוען ג'ורג' סרבלוס (George Saravelos) ראש מחלקת הפורקס בדויטשה בנק בראיון ל-CNBC.

סרבלוס הסביר כי העודף העצום בחשבון השוטף של אירופה מחליש את היורו. "יש יותר מדי כסף המיועד לחיסכון באירופה וכשמחברים את זה למה שהבנק האירופי עושה - מקבלים יורו חלש", הוסיף.

היום במסחר היורו מתרסק ב-1.5% מול הדולר ל-1.05 דולרים. מדובר בשפל של 12 שנים ורוב הכלכלנים מעריכים כי רמה של 1:1 בין היורו לדולר היא עניין של זמן.

"אנחנו נמצאים באמצע אירוע היסטורי. בצד אחד של העולם, הבנק המרכזי של ארה"ב מדבר על העלאת ריבית בפרק זמן של מספר שבועות, בעוד שבצד השני של העולם, באירופה, התחילו בתוכנית להקלה כמותית של 1.1 טריליון יורו", הוסיף סרבלוס.  

יוסי פריימן, מנכ"ל פריקו התייחס למסחר במט"ח: "לדעתנו אין בהכרח קשר ישיר בין מהלך של העלאת שער הריבית לטווח קצר ושער המניות או מחיר הנדל"ן. הדעות חלוקות באשר למועד המדוייק אולם ההנחה בשווקים היא כי הבנק המרכזי בארה"ב יעלה את שער ריבית הדולר לטווח קצר (הקרנות הפדרליים). מנגד עקום התשואה של הריבית לטווח ארוך אינו בהכרח נדרש להגיב באופן דומה".

 , צילום: בלומברג צילום: בלומברג  , צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות